Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Sport futbal cvicenie.jpg
Ilustračné: pixabay.com
6. októbra 2018 Správy BratislavaIné správy z Bratislavy od BratislavaDeň.skSITA Diskusia()

Žiadosti o dotácie pre veľké športové kluby prijímajú v Petržalke do konca októbra

Tlačivo nájdu záujemcovia na stránke Petržalky.

Žiadosti o poskytnutie dotácie pre veľké športové kluby na ďalší rok prijímajú v bratislavskej Petržalke do konca októbra. Samospráva o tom informuje na svojej oficiálnej webovej stránke s tým, že tlačivo nájdu záujemcovia na stránke Petržalky.

Medzi podmienky a pravidlá poskytovania dotácií pre veľké športové kluby patrí, že členskú základňu žiadateľa tvorí minimálne sto členov pri kolektívnych športoch a minimálne päťdesiat členov pri individuálnych športoch. Členovia musia byť vo veku 5 až 23 rokov a musia sa zúčastniť súťaži, ktorú organizuje národný zväz. Pravidlom pri poskytnutí dotácie tiež je, že minimálne dvadsať percent z tejto členskej základe musí mať trvalý pobyt v Petržalke. Dĺžka pôsobenia žiadateľa na území mestskej časti Bratislava-Petržalka musí byť minimálne dva roky.

Bratislavská mestská časť Petržalka dáva dotácie pre veľké športové kluby zo svojho rozpočtu. Rozhodli o tom petržalskí miestni poslanci vlani v decembri na rokovaní miestneho zastupiteľstva. Mechanizmus sa týka petržalských detí a mládeže od päť do 23 rokov, ktoré sú organizované vo veľkých športových kluboch kolektívnych i individuálnych športov.

Tento rok dala Petržalka pre veľké športové kluby dotácie zo svojho rozpočtu deviatim športovým klubom. Mestská časť vyčlenila zo svojho rozpočtu 1,5 percenta z podielu na dani z príjmov fyzických osôb pre tento rok, čo je 159 655 eur. Peniaze dostali napríklad družstvo FC Petržalka (63 862 eur), občianske združenie Hockey club Petržalka 2010 (17 798 eur), Školský športový klub B.S.C. Bratislava (16 957 eur) i Gymnastické centrum (9 939 eur). Klub modernej gymnastiky Danubia dostal od samosprávy sumu 7 393 eur. Žiadateľov o dotácie bolo jedenásť, dve žiadosti však nesplnili podmienky poskytnutia peňazí na šport.

S návrhom na nový systém prideľovania dotácií prišiel petržalský vicestarosta Ján Bučan spolu so skupinou petržalských poslancov. Podľa predsedu petržalskej športovej komisie Michala Vičana je poskytovanie dotácií reakciou na každoročný nápor žiadostí v oblasti športu. Systém dotácií pre oblasť športu má priniesť spravodlivé rozdeľovanie financií vďaka objektívne stanovenému vzorcu. Zohľadňujú v ňom napríklad počet mládeže, ktorá sa zúčastňuje na súťažiach, významnosť daného športového odvetvia, ale aj strednodobé ambície klubu.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X