Zima je pre bratislavských bezdomovcov pohromou, mestská polícia ich z tohto dôvodu častejšie monitoruje

Policia bezdomovci.jpeg
zdroj: MsP Bratislava

Ako uviedla Mestská polícia v Bratislave prostredníctvom svojej webovej stránky, zima je pre bezdomovcov, ktorí sa nachádzajú v Bratislave, pohromou. Ľudia, ktorí sa ocitli na ulici a nemajú nad hlavou žiadnu strechu, odolávajú v týchto dňoch mrazivému počasiu, kedy teploty najmä počas noci klesajú pod nulu. Aj z tohto dôvodu ich príslušníci bratislavskej mestskej polície monitorujú častejšie.

Podľa slov mestskej polície je ľuďom bez domova počas pravidelných kontrol zo strany príslušníkov hliadok bratislavskej mestskej polície odporúčané, aby sa počas zimných dní presúvali z ulíc do centier a nocľahární, ktoré sú priamo pre nich určené. Ako doplnila polícia, chlad a mráz je pre ľudí bez domova skutočnou hrozbou.

„Mnohí ľudia žijúci na ulici však tieto odporúčania neprijímajú, životu a pravidlám v nocľahárniach sa odmietajú prispôsobiť. Mestskí policajti ich preto smerujú aj na miesta, kde je podávaný teplý čaj, prípadne polievka, aby sa aspoň takýmto spôsobom v nepriaznivom počasí zohriali. Mestskí policajti obdobné kontroly realizujú v rámci všetkých bratislavských okresov aj v spolupráci s oddeleniami sociálnych vecí príslušných miestnych úradov,“ doplnila bratislavská mestská polícia.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk