Zimná údržba v Lamači si vyžaduje pomoc dobrovoľníkov, stať sa ním môžete aj vy

zimna-udrzba-chodnikov-lamac-pomoc-dobrovolnikov-ilustracna-gettyimages
Ilustarčná foto: gettyimages

V súčasnom období sa v Lamači vynárajú problémy a výzvy, ktorých riešenia si vyžadujú spojenie síl obyvateľov mestskej časti.

Novela cestného zákona preniesla na mestá a obce povinnosť vykonávať zimnú údržbu na všetkých komunikáciách vrátane chodníkov, bez ohľadu na vlastníkov priľahlých nehnuteľností.

Práve preto sa na mestská časť obracia na svojich obyvateľov s prosbou o pomoc. Každý Lamačan, ktorý má záujem vo svojom voľnom čase vykonávať zimnú údržbu, ako dobrovoľník, za pomoci materiálového vybavenia (posypová soľ a lopaty) poskytnutého mestskou časťou, nech sa prihlási prostredníctvom formuláru (Žiadosť o zaradenie do databázy záujemcov o vykonávanie dobrovoľníckych aktivít). Formulár je možné si vytlačiť, vyplniť a scan zaslať na e-mailovú adresu: dispecing@lamac.sk alebo priniesť osobne do podateľne miestneho úradu mestskej časti v úradných hodinách.

Každému kto o to požiada, bude mestskou časťou ako prijímateľom dobrovoľníckej pomoci vydané potvrdenie, na základe ktorého môže v prípade odpracovania najmenej 40 hodín, v nasledujúcom zdaňovacom období asignovať namiesto 2% až 3% zo svojich daní vybranej organizácii, prípadne združeniu oprávneným prijímať časť zaplatených daní.

Zároveň Lamač dáva do pozornosti zriadenie dispečingu zimnej údržby, kde môžete nahlasovať akékoľvek nedostatky týkajúce sa udržiavania chodníkov a miestnych komunikácií v správe mestskej časti – dispečing 0948 337 317.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk