Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
zimna-udrzba-chodnikov-lamac-pomoc-dobrovolnikov-ilustracna-gettyimages
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Ilustarčná foto: gettyimages
21. decembra 2018 Správy BratislavaOznamy a dôležité informácie od BratislavaDen.skTS BratislavaDen.sk Diskusia()

Zimná údržba v Lamači si vyžaduje pomoc dobrovoľníkov, stať sa ním môžete aj vy

V súčasnom období sa v Lamači vynárajú problémy a výzvy, ktorých riešenia si vyžadujú spojenie síl obyvateľov mestskej časti.

Novela cestného zákona preniesla na mestá a obce povinnosť vykonávať zimnú údržbu na všetkých komunikáciách vrátane chodníkov, bez ohľadu na vlastníkov priľahlých nehnuteľností.

Práve preto sa na mestská časť obracia na svojich obyvateľov s prosbou o pomoc. Každý Lamačan, ktorý má záujem vo svojom voľnom čase vykonávať zimnú údržbu, ako dobrovoľník, za pomoci materiálového vybavenia (posypová soľ a lopaty) poskytnutého mestskou časťou, nech sa prihlási prostredníctvom formuláru (Žiadosť o zaradenie do databázy záujemcov o vykonávanie dobrovoľníckych aktivít). Formulár je možné si vytlačiť, vyplniť a scan zaslať na e-mailovú adresu: [email protected] alebo priniesť osobne do podateľne miestneho úradu mestskej časti v úradných hodinách.

Každému kto o to požiada, bude mestskou časťou ako prijímateľom dobrovoľníckej pomoci vydané potvrdenie, na základe ktorého môže v prípade odpracovania najmenej 40 hodín, v nasledujúcom zdaňovacom období asignovať namiesto 2% až 3% zo svojich daní vybranej organizácii, prípadne združeniu oprávneným prijímať časť zaplatených daní.

Zároveň Lamač dáva do pozornosti zriadenie dispečingu zimnej údržby, kde môžete nahlasovať akékoľvek nedostatky týkajúce sa udržiavania chodníkov a miestnych komunikácií v správe mestskej časti – dispečing 0948 337 317.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X