Zimné stanovištia v ťažko dostupných lokalitách Bratislavy budú pripravené aj tento rok

Kontajnery tazko dostupne miesta olo vyvoz ilustracna gettyimages.jpg
Ilustračná foto: gettyimages

Bratislavská mestská spoločnosť Odvoz a likvidácia odpadu (OLO) pripraví aj v tomto roku tzv. zimné stanovištia v ťažko dostupných lokalitách Bratislavy.

Ide o dočasne umiestnené zberné nádoby na zmesový komunálny odpad. Tie slúžia ako zberné miesto pre obyvateľov tých bratislavských lokalít, ktoré sú počas zimnej sezóny nedostupné pre našu zvozovú techniku.

Zimné stanovištia budú pripravené od 22. decembra v najproblematickejších lokalitách Bratislavy, v prípade nepriaznivých poveternostných podmienok aj skôr. Ide o cestné komunikácie II. a III. triedy, ktoré sú veľmi úzke a ťažko prejazdné, najmä počas zimnej sezóny a kalamity. Každé zimné stanovište bude označené nálepkou s číslom a potrebnými informáciami.

Na zimných stanovištiach budú umiestnené vždy 2 kusy 1 100 l čiernych zberných nádob na zmesový komunálny odpad. Obyvatelia by sa mali vyvarovať miešaniu odpadu v nádobách, teda by mali do nádob umiestňovať len odpad do nich určený. V prípade ukladania iného, nepovoleného odpadu či objemného odpadu, môžu byť nádoby zo zimných stanovíšť odobraté.

Spoločnosť OLO bude pravidelne zabezpečovať odvoz odpadu z týchto stanovíšť. Odvoz odpadu z pôvodných stanovíšť bude vykonaný hneď, ako bude cestná komunikácia pre našu vozovú techniku prejazdná. Zimné stanovištia budú v prevádzke v závislosti od poveternostných podmienok, najneskôr však do 30. 3. 2019.

Obyvatelia budú o zimných stanovištiach informovaní formou oznamov distribuovaných do schránok v oblastiach, v ktorých sa budú stanovištia nachádzať. Informácie o zimných stanovištiach budú tiež poskytnuté Magistrátu hlavného mesta SR Bratislavy a príslušným mestským častiam. Kompletný zoznam zimných stanovíšť bude umiestnený na webstránke spoločnosti a občania ďalšie informácie získajú aj na Zákazníckom centre spoločnosti OLO, na tel. č. 02/50 110 111 alebo e-mailom na zakazka@olo.sk

Zoznam ulíc, pre ktoré budú rozmiestnené zimné stanovištia

 1. Podkerepušky;
 2. Plánky;
 3. Horné Židiny, Horská;
 4. Tavárikova osada;
 5. Popolná, Potočná, Zvončeková, Na medzi, Chladná;
 6. Knižkova dolina, Malý Javorník;
 7. Mokráň – Záhoň;
 8. Vlárska, Bárdošova;
 9. Dlhé diely III.;
 10. Komonicova, Nad ostrovom;
 11. Dlhé diely I. a II.;
 12. Strmé sady;
 13. Brižitská;
 14. Cesta na Klanec;
 15. Podkorunská, Viničná, Dolnokorunská, Gronárska;
 16. Osada Svätopluk, Delená, Pod Kobylou, Spätná, Stepná cesta;
 17. Na hriadkach;
 18. Stupavská, Stará Stupavská, Pri kolíske;
 19. Červená, Zlatá, Modrý chodník;
 20. Zavadilova, Pod srdcom;
 21. Snežienkova, Stará Klenová;
 22. Pekná cesta;
 23. Neronetová.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk