Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Kontajnery tazko dostupne miesta olo vyvoz ilustracna gettyimages.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Ilustračná foto: gettyimages
12. decembra 2018 Správy BratislavaOznamy a dôležité informácie od BratislavaDen.skTS BratislavaDen.sk Diskusia()

Zimné stanovištia v ťažko dostupných lokalitách Bratislavy budú pripravené aj tento rok

Bratislavská mestská spoločnosť Odvoz a likvidácia odpadu (OLO) pripraví aj v tomto roku tzv. zimné stanovištia v ťažko dostupných lokalitách Bratislavy.

Ide o dočasne umiestnené zberné nádoby na zmesový komunálny odpad. Tie slúžia ako zberné miesto pre obyvateľov tých bratislavských lokalít, ktoré sú počas zimnej sezóny nedostupné pre našu zvozovú techniku.

Zimné stanovištia budú pripravené od 22. decembra v najproblematickejších lokalitách Bratislavy, v prípade nepriaznivých poveternostných podmienok aj skôr. Ide o cestné komunikácie II. a III. triedy, ktoré sú veľmi úzke a ťažko prejazdné, najmä počas zimnej sezóny a kalamity. Každé zimné stanovište bude označené nálepkou s číslom a potrebnými informáciami.

Na zimných stanovištiach budú umiestnené vždy 2 kusy 1 100 l čiernych zberných nádob na zmesový komunálny odpad. Obyvatelia by sa mali vyvarovať miešaniu odpadu v nádobách, teda by mali do nádob umiestňovať len odpad do nich určený. V prípade ukladania iného, nepovoleného odpadu či objemného odpadu, môžu byť nádoby zo zimných stanovíšť odobraté.

Spoločnosť OLO bude pravidelne zabezpečovať odvoz odpadu z týchto stanovíšť. Odvoz odpadu z pôvodných stanovíšť bude vykonaný hneď, ako bude cestná komunikácia pre našu vozovú techniku prejazdná. Zimné stanovištia budú v prevádzke v závislosti od poveternostných podmienok, najneskôr však do 30. 3. 2019.

Obyvatelia budú o zimných stanovištiach informovaní formou oznamov distribuovaných do schránok v oblastiach, v ktorých sa budú stanovištia nachádzať. Informácie o zimných stanovištiach budú tiež poskytnuté Magistrátu hlavného mesta SR Bratislavy a príslušným mestským častiam. Kompletný zoznam zimných stanovíšť bude umiestnený na webstránke spoločnosti a občania ďalšie informácie získajú aj na Zákazníckom centre spoločnosti OLO, na tel. č. 02/50 110 111 alebo e-mailom na [email protected]

Zoznam ulíc, pre ktoré budú rozmiestnené zimné stanovištia

 1. Podkerepušky;
 2. Plánky;
 3. Horné Židiny, Horská;
 4. Tavárikova osada;
 5. Popolná, Potočná, Zvončeková, Na medzi, Chladná;
 6. Knižkova dolina, Malý Javorník;
 7. Mokráň – Záhoň;
 8. Vlárska, Bárdošova;
 9. Dlhé diely III.;
 10. Komonicova, Nad ostrovom;
 11. Dlhé diely I. a II.;
 12. Strmé sady;
 13. Brižitská;
 14. Cesta na Klanec;
 15. Podkorunská, Viničná, Dolnokorunská, Gronárska;
 16. Osada Svätopluk, Delená, Pod Kobylou, Spätná, Stepná cesta;
 17. Na hriadkach;
 18. Stupavská, Stará Stupavská, Pri kolíske;
 19. Červená, Zlatá, Modrý chodník;
 20. Zavadilova, Pod srdcom;
 21. Snežienkova, Stará Klenová;
 22. Pekná cesta;
 23. Neronetová.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X