Zimný štadión v Dúbravke po požiari opäť otvoria vo februári

Zimny stadion na harmincovej ulici v dubravke.jpg
Foto: maps.google.com

Zimný štadión na Harmincovej ulici v Dúbravke zasiahol v polovici decembra požiar a zničil viacero technických zariadení, teraz ho plánujú otvoriť po ukončení opráv.

Zimný štadión na Harmincovej ulici v Dúbravke, v ktorom 15. decembra vypukol požiar a zničil viacero technických zariadení, plánujú otvoriť po ukončení opráv vo februári. Odhadované náklady na opravy sú 240-tisíc eur a zaplatia ich z vlastných zdrojov a poistného plnenia.

Horelo v priestoroch, v ktorých sa nachádza ovládanie a zabezpečovacie systémy zimného štadióna, pričom boli poškodené aj systémy varovania obyvateľstva a detektory úniku čpavku. Z uvedeného dôvodu bolo nutné zimný štadión na nevyhnutný čas uzatvoriť,“ povedala pre agentúru SITA Michaela Velická zo Správy telovýchovných a rekreačných zariadení hlavného mesta Slovenskej republiky Bratislavy (STaRZ).

Po požiari a obhliadke priestorov a zistení škôd STaRZ začal čistiace práce vlastnými silami, pracovníkmi strediska vykonali dezinfekciu všetkých priestorov a vypratali požiarom postihnuté priestory.

Sanácia priestorov a zariadení

Po ukončení verejného obstarávania začala vybraná firma sanáciu a čistenie technických priestorov, ako aj sanáciu stien a technologických zariadení.

Z dôvodu časovej náročnosti na sprevádzkovanie pôvodnej miestnosti riadenia strojovne – velínu a urýchlenia spustenia strojovne chladenia a spustenia prevádzky sme pristúpili k riešeniu vytvorenia dočasnej riadiacej miestnosti strojovne chladenia,“ dodala Velická.

Stavebné práce

Na štadióne postupne robia stavebné práce v ostatných priestoroch zasiahnutých požiarom a budujú stálu riadiacu miestnosť chladenia – velín.

O situáciu sa intenzívne zaujímam od jej vzniku a snažím sa pomôcť jej rýchlemu vyriešeniu. Mladší či starší športovci majú značne obmedzené možnosti a musia sa realizovať na iných bratislavských štadiónoch. Mám prísľub, že práce na obnove technickej miestnosti sa začnú čím skôr a že bude urobené všetko pre to, aby bol pre športovcov na štadióne čím skôr ľad,“ uviedol viceprimátor Bratislavy Juraj Káčer.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk