Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Zimny stadion na harmincovej ulici v dubravke.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: maps.google.com
17. januára 2020 Aktuálne správy od BratislavaDen.skSITA Diskusia()

Zimný štadión v Dúbravke po požiari opäť otvoria vo februári

Zimný štadión na Harmincovej ulici v Dúbravke zasiahol v polovici decembra požiar a zničil viacero technických zariadení, teraz ho plánujú otvoriť po ukončení opráv.

Zimný štadión na Harmincovej ulici v Dúbravke, v ktorom 15. decembra vypukol požiar a zničil viacero technických zariadení, plánujú otvoriť po ukončení opráv vo februári. Odhadované náklady na opravy sú 240-tisíc eur a zaplatia ich z vlastných zdrojov a poistného plnenia.

Horelo v priestoroch, v ktorých sa nachádza ovládanie a zabezpečovacie systémy zimného štadióna, pričom boli poškodené aj systémy varovania obyvateľstva a detektory úniku čpavku. Z uvedeného dôvodu bolo nutné zimný štadión na nevyhnutný čas uzatvoriť,“ povedala pre agentúru SITA Michaela Velická zo Správy telovýchovných a rekreačných zariadení hlavného mesta Slovenskej republiky Bratislavy (STaRZ).

Po požiari a obhliadke priestorov a zistení škôd STaRZ začal čistiace práce vlastnými silami, pracovníkmi strediska vykonali dezinfekciu všetkých priestorov a vypratali požiarom postihnuté priestory.

Sanácia priestorov a zariadení

Po ukončení verejného obstarávania začala vybraná firma sanáciu a čistenie technických priestorov, ako aj sanáciu stien a technologických zariadení.

Z dôvodu časovej náročnosti na sprevádzkovanie pôvodnej miestnosti riadenia strojovne – velínu a urýchlenia spustenia strojovne chladenia a spustenia prevádzky sme pristúpili k riešeniu vytvorenia dočasnej riadiacej miestnosti strojovne chladenia,“ dodala Velická.

Stavebné práce

Na štadióne postupne robia stavebné práce v ostatných priestoroch zasiahnutých požiarom a budujú stálu riadiacu miestnosť chladenia – velín.

O situáciu sa intenzívne zaujímam od jej vzniku a snažím sa pomôcť jej rýchlemu vyriešeniu. Mladší či starší športovci majú značne obmedzené možnosti a musia sa realizovať na iných bratislavských štadiónoch. Mám prísľub, že práce na obnove technickej miestnosti sa začnú čím skôr a že bude urobené všetko pre to, aby bol pre športovcov na štadióne čím skôr ľad,“ uviedol viceprimátor Bratislavy Juraj Káčer.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X