Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Slovenskénárodné múzeum
SITA
4. mája 2016 Podujatia a akcie Bratislava od BratislavaDen.skSITA, © SITA 2016

Život pavúkov – vtáčkarov priblížia zajtra v národnom múzeu

Neopakovateľnú príležitosť spoznať pavúky a škorpióny ako krásne a užitočné živočíchy ponúka do 26. júna putovná výstava Fascinujúci svet pavúkov a škorpiónov v sídelnej budove Slovenského národného múzea.

Zaujímavosti zo života pavúkov – vtáčkarov sa môžete dozvedieť na štvrtkovej akcii v sídelnej budove Slovenského národného múzea (SNM) v Bratislave. V Objavovni SNM – Prírodovedného múzea na Vajanského nábreží 2 sa 5. mája o 17. hodine uskutoční sprievodné podujatie k výstave Fascinujúci svet pavúkov a škorpiónov. Pavúkov – vtáčkarov na ňom priblíži ich chovateľ Slavomír Blažek.

Ako ďalej uviedla Dagmar Brisudová z centra múzejnej komunikácie SNM, zaujímavosťou podujatia bude ukážka postupného rastu pavúkov a škorpiónov demonštrovaná na tzv. exúviách (zvlekoch), ktoré sú v zbierkach múzea. Súčasťou programu bude i prehliadka výstavy v sprievode vedúceho zoologického oddelenia SNM – Prírodovedného múzea Vladimíra Jánskeho. Vstup na podujatie je voľný.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

Sledujte novinky z Bratislavy na:

Facebooku BratislavaDen.sk
Instagrame @bratislavaden

...alebo ich odoberajte cez e-mail:
Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
X