Zjedzte si svoje vianočné trhy a za zodpovednosť si ich zaslúžime, reagujú Bratislavčania na zrušenie trhov

Vianočné trhy na Hlavnom námestí
Foto: Facebook/ Bratislava - hlavné mesto SR - koláž Bratislavadeň

Pre pandémiu koronavírusu sa zrušili vianočné trhy na Hviezdoslavovom aj Hlavnom námestí.

Prípravy na tohtoročné vianočné trhy boli v plnom prúde. Na Hlavnom námestí stáli už stánky a organizátori pripravovali program.

Čiastočný lockdown

Hoci to až do poslednej chvíle vyzeralo nádejne, všetko sa behom niekoľkých dní zrušilo. Počet nakazených neustále rástol a nový COVID automat priniesol od pondelka 22. novembra čiastočný lockdown.

Vianočné trhy na Hlavnom námestí
Stánky na Hlavnom námestí. Foto: Facebook/ Bratislava - hlavné mesto SR

Organizátori sa preto rozhodli, že pristúpia k zmene plánov. K celej situácii sa rozhodli postaviť zodpovedne s ohľadom na zdravie návštevníkov aj predávajúcich a trhy zrušili.

Vianočnú atmosféru si môžu okoloidúci vychutnať aspoň v podobe vianočných stromčekov na Hviezdoslavovom a Hlavnom námestí. Smrek pichľavý modrý rástol od roku 1986.

Vianočný stromček na Hviezdoslavovom námestí
Vianočný stromček na Hlavnom námestí. Foto: Facebook/ Staré Mesto - srdce Bratislavy

Rozporuplné reakcie Bratislavčanov

Mnoho ľudí súhlasí s rozhodnutím organizátorov a ich prístupom v čase tretej vlny pandémie. Hoci sa na stánky a predvianočnú atmosféru tešili, skonštatovali, že zdravie je prvoradé a Vianoce nie sú len o trhoch.

V diskusii na Facebooku Staré Mesto – srdce Bratislavy padla od pani Sandry otázka, prečo sa trhy nekonali aspoň v režime OP (očkovaní ľudia a po prekonaní koronavírusu). Myslí si, že Bratislavčania si za svoju zodpovednosť trhy zaslúžia.

Staré Mesto uviedlo, že trhy boli pripravené pre očkovaných. „Bohužiaľ pri maximálnej kapacite 200 očkovaných ľudí vrátane personálu, by bol celý registračný systém, ktorý sme mali pripravený nerentabilný… a aj v režime pre očkovaných by to bolo riziko,“ odôvodnila svoje rozhodnutie mestská časť.

Ďalšia časť ľudí poukázala na to, že vo Viedni sa konajú vianočné trhy a u nás nič nebude. Pán Tomáš však argumentoval, že Rakúsko ide od pondelka 22. novembra do tvrdého lockdownu a od februára bude povinné očkovanie.

Pán Tristan na Facebooku Bratislava – hlavné mesto SR odkázal každému, kto so zrušením trhov nesúhlasí, aby sa zamyslel nad lekárkmi a sestričkami, ktorí robia vo dne v noci takmer dva roky. Sú vyčerpaní a vedia, že bude ešte horšie, no neprajníci sa budú sťažovať na zrušenie trhov.

Zrušenie trhov kritizoval aj pán Miroslav. Organizátorom odkázal, aby si zjedli svoje vianočné trhy a aj tak by boli predražené.

Pani Zuzana si myslí, že sa trhy nemuseli hneď rušiť. Stánky sa mohli rozmiestniť po celom Starom Meste a pešej zóne. Jednak by trhy pôsobili krajšie a jednak by sa ľudia rozpýlili a neboli pri sebe v jednom ohradenom priestore. Aký je váš názor?

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk