Zlodeji bez chrbtovej kosti: Z Podunajských Biskupíc ukradli vianočné osvetlenie

vianočné osvetlenie v Podunajských Biskupiciach
Foto: Facebook/ Podunajské Biskupice - Oficiálna stránka Mestskej časti Bratislava - koláž Bratislavadeň

Osvetlenie zmizlo z niekoľkých vianočných stromčekov na Trojičnom námestí.

Počas Vianoc si mestské časti skrášľujú okolie tematickou výzdobou a dekoráciami. Inštalujú na pouličné lampy osvetlenie, osadia vianočný stromček či veľký veniec a postupne na ňom počas adventného obdobia zapaľujú sviečky.

Zlodejom je však jedno, aké je obdobie a úradujú neustále. Najnovšie sa zamerali na odcudzenie vianočného osvetlenia z niekoľkých stromčekov na Trojičnom námestí.

Vianočné osvetlenie v Podunajských Biskupiciach
Takto svietilo vianočné osvetlenie ešte pred niekoľkými dňami. Foto: Facebook/ Podunajské Biskupice - Oficiálna stránka Mestskej časti Bratislava

Podunajské Biskupice na svojom Facebooku informovali, že zlodeji kradli v utorok 7. decembra. Osvetlenie bolo majetkom mestskej časti.

Svedkovia sa nenašli a zlodeji ostávajú zatiaľ neodhalení. Mestská časť vyzvala obyvateľov, aby ju v podobných prípadoch ihneď kontaktovali. Týka sa to aj prípadov, ak by nejakí neprajníci ničili vianočnú výzdobu.

Zo zmiznutia vianočnej výzdoby sú sklamaní aj miestni obyvatelia. Mnohí v diskusii skonštatovali, že lokalita vyzerá konečne po rokoch pekne, no bez mihnutia oka sa nájdu ľudia, ktorí to celé skazia a nič si nevážia. „Je mi to ľúto. Niekto ich potreboval?“ spýtala sa smutne pani Zuzana.

Vianočné osvetlenie v Podunajských Biskupiciach
Z osvetlenia neostalo na námestí nič. Foto: Facebook/ Podunajské Biskupice - Oficiálna stránka Mestskej časti Bratislava

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk