Zlodeji pristihnutí pri čine: V železničnom múzeu kradli káble z historického rušňa

Policia bratislava kradez.jpg

Poverený policajt obvinil z poškodzovania cudzej veci 39-ročného Mariána K. z okresu Gelnica a 27-ročného Jakuba Ž. z Bratislavy.

Dvaja zlodeji sa pokúšali ukradnúť elektrické káble z historického rušňa v železničnom múzeu v Bratislave. Poverený policajt vzniesol obvinenie z trestného činu poškodzovania cudzej veci spáchaného formou spolupáchateľstva 39-ročnému Mariánovi K. z okresu Gelnica a 27-ročnému Jakubovi Ž. z Bratislavy.

Ako informuje bratislavský policajný hovorca Michal Szeiff, v utorok 10. januára krátko po 21.30 hod. vyslali hliadku do areálu Železničného múzea SR v Bratislave, kde sa mali pohybovať neznáme osoby v blízkosti odstavených železničných vozňov.

Policajti po príchode do múzea zadržali dvoch mužov, ktorí sa nachádzali vo vnútri historického rušňa. Muži po predchádzajúcej dohode vnikli do areálu múzea a následne do odstaveného rušňa, v ktorom poškodili viac ako 2-tisíc metrov elektrických káblov a 444 metrov káblov chceli odcudziť.

Týmto spôsobili poškodením škodu vo výške viac ako 17-tisíc eur a krádežou škodu vo výške takmer 18-tisíc eur. Oboch mužov eskortovali na policajné oddelenie, kde zistili, že jeden z nich bol v predchádzajúcich 12 mesiacoch postihnutý za krádež. Mužov umiestnili v cele policajného zaistenia.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk