Zlodejky kradnú naďalej v uliciach Bratislavy, maskujú sa ako obyčajné turistky

zlodejky koláž
Foto: Facebook/ Kristína Kovešová - koláž Bratislavadeň

Cudzinky so sebou nosia dáždniky, veľké okuliare či klobúky, aby pôsobili ešte viac nenápadne.

Radi trávite čas v centre mesta? Dajte si pozor, aby ste sa neocitli v blízkosti dám, od ktorých by ste krádež vôbec nečakali. Ich prednosťou je to, že pôsobia nenápadne, čo patrične využívajú.

Opätovne na nich upozorňuje reportérka Kristína Kövešová na sociálnej sieti. Zlodejky zavítali do ulíc už na začiatku tohtoročnej letnej sezóny, kedy mesto začína pre pekné počasie navštevovať viac turistov.

Vo videu vidieť dve dámy. Prvá mala na hlave pestrú šatku, na očiach veľké slnečné okuliare a v ruke držala turistickú mapu s dáždnikom. Druhá dáma si hlavu pred slnkom chránila klobúkom a mala taktiež slnečné okuliare.

Zlodejky koláž
Zlodejka sa maskovala klobúkom. Foto: Facebook/ Kristína Kovešová

Keď uvideli kamery, obe sa dali na útek a tvár si chránili dáždnikmi a klobúkom. Cudzinky nerozprávali po slovensky. Podľa jedného z diskutujúcich môže ísť údajne o Ukrajinky alebo Rusky, čo usúdil z ich prízvuku.

„Všímajte si okuliare, klobúky, dáždniky – aby sa maskovali a vedeli dáždnikom schovať, keď vám berú peňaženku,“ opísala Kövešová. Reportérka vyzvala ľudí, aby si pred zlodejským gangom dávali pozor.

Zlodejky koláž
Ďalšia zlodejka držala v ruke dáždnik a turistickú mapu. Foto: Facebook/ Kristína Kovešová

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk