Žlté autobusy z Bratislavy do Viedne využilo 160-tisíc ľudí, dopravca možno zavedie nové spoje

autobus RegioJet
ilustračné: SITA

Medzinárodná autobusová linka spoločnosti RegioJet medzi Bratislavou a Viedňou sa za pol roka fungovania ujala, tvrdí majiteľ súkromného prepravcu Radim Jančura.

Spoločnosť RegioJet, a. s., na medzinárodnej autobusovej linke medzi Bratislavou a Viedňou za šesť mesiacov jej fungovania, od polovice novembra minulého roka, prepravila takmer 160-tisíc cestujúcich.

Majiteľ súkromného dopravcu Radim Jančura tvrdí, že linka sa ujala. „Je pre nás strategická, nakoľko spája medzinárodné letisko vo Schwechate so zvyškom siete žltých liniek RegioJet na Slovensku. Zároveň je ukážkou fungovania zdravej konkurencie,“ informoval v utorok Jančura. „Vôbec po prvýkrát sme sa na Slovensku stretli s férovou súťažou, kde si dopravcovia navzájom nehádžu polená pod nohy, ale bojujú o zákazníka kvalitou, cenou a každý sa snaží priniesť cestujúcim najlepšie služby,“ dodal šéf RegioJetu.

Spoločnosť v súvislosti s príchodom letnej sezóny očakáva zvýšený záujem cestujúcich o využívanie autobusovej linky z Bratislavy do Viedne a späť. „V prípade zvýšeného záujmu cestujúcich sme pripravení zaviesť ďalšie nové spoje, aby sme prepravili všetkých záujemcov,“ uviedla riaditeľka autobusovej dopravy RegioJet Ivana Kašická. „Najväčší dopyt po doprave býva tradične počas sobôt, kedy cestujú za nákupmi do Viedne stovky Bratislavčanov,“ priblížila.

RegioJet v súčasnosti pripravuje koncept na zavedenie nových autobusových liniek, ktoré by nadväzovali na jeho vlakové trasy. Nové linky v prvej vlne zvažuje najmä na východnom Slovensku, kde majú cestujúci o spojenie s RegioJetom najväčší záujem. Vyplynulo to z tohtoročnej internetovej ankety, ktorú usporiadal prepravca medzi cestujúcimi.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk