Zmena na bratislavských cestách: Tieto cyklopruhy majú zvýšiť bezpečnosť a zabrániť dopravným priestupkom

Kolaz bratislava cyklopruhy.jpg
Foto: www.facebook.com - koláž BratislavaDen.sk

Bratislava pokračuje v zlepšovaní bezpečnosti cyklistov farebným podfarbením cyklopruhov. Tento rok sa pridá ďalších 9 km, pričom výrazná červená farba nielenže zvyšuje bezpečnosť, ale aj pomáha predchádzať porušovaniu dopravných predpisov.

Aj tento rok mesto pokračuje s podfarbovaním cyklopruhov vo viacerých mestských častiach Bratislavy. Takáto farebná zmena dokáže výrazne ovplyvniť pocit z našich ulíc. Výrazná červená farba má za cieľ jasne oddeľovať cyklopruh od jazdného pruhu, čím sa zvyšuje bezpečnosť pre cyklistov a cyklistky. Minulý rok v meste takto podfarbili viac ako 12 km cyklotrás a tento rok je v pláne ďalších 9 km.

Nové červené podfarbenie majú už tieto úseky: Podháj, Prokopa Veľkého, Pionierska, ulica 29. augusta po Cintorínsku, Hany Meličkovej, Molecova. Momentálne sa pracuje na Kubačovej a ďalej budú pokračovať Polianky, Dúbravská cesta obojsmerne, Banskobystrická (dokončenie podfarbenia po stavbe), Mamateyova, Bosákova a Vajnorská (od Trnavského mýta po Českú).

Cyklopruhy na červeno maľujeme v súlade s Technickými podmienkami Ministerstva dopravy. Okrem toho, že viditeľnejšie cyklopruhy zvyšujú bezpečnosť, zároveň pomáhajú predchádzať porušovaniu dopravných predpisov – napríklad zákazu státia a zastavenia na úsekoch vozovky určených pre cyklistov,“ vysvetľuje mesto na svojej stránke na sociálnej sieti.

Farba použitá na cyklopruhy je zdravotne nezávadná a protišmyková, čo prispieva k bezpečnejšiemu a pohodlnejšiemu pohybu cyklistov. Farebné podfarbenie cyklopruhov je dôležitým krokom k zlepšeniu infraštruktúry nielen pre cyklistov v Bratislave.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk