Zmeny v parkovaní v Novom Meste: Sibírska ulica mení pravidlá parkovania. Čo to znamená pre miestnych?

Nove mesto parkovanie sibirska ulica.jpg

Významné zmeny v parkovaní čakajú obyvateľov na Sibírskej ulici. Zmena je súčasťou komplexného procesu zavádzania regulovaného parkovania v zóne Pokrok.

V tejto sezóne sa Nové Mesto pustilo do významných úprav v oblasti parkovania, pričom jedným z prvých krokov je zmena parkovacích miest na Sibírskej ulici. Externý dodávateľ začal so stavebnými úpravami, ktoré zahŕňajú zmenu zo šikmého na kolmé parkovanie na úseku približne 160 metrov.

Výsledkom týchto úprav bude vytvorenie viac ako desiatich nových parkovacích miest, čo by malo výrazne uľahčiť hľadanie parkovacieho miesta v tejto oblasti. Súčasťou úprav je aj výmena starých obrubníkov za nové, skosené, čo by malo ešte viac zvýšiť komfort pri parkovaní.

Práce sú rozdelené na viacero etáp, aby sa minimalizoval dopad na statickú dopravu v tejto oblasti. Treba však poznamenať, že počas realizácie prác nebude dočasne možné parkovať na daných parkovacích miestach.

Tieto stavebné úpravy sú súčasťou väčšieho plánu zavádzania regulovaného parkovania v zóne Pokrok, na ktoré nadviažu ďalšie stavebné úpravy na Ľubľanskej ulici. Nové Mesto dopĺňa poďakovanie obyvateľom za porozumenie a spoluprácu počas realizácie týchto dôležitých prác.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk