Zmluvu na obnovu podchodu na Trnavskom mýte konečne podpísali

Vizualizacia_trnavske_myto_immocap group 4.jpg
Immocap Group

Projekt obnovy podchodu na Trnavskom mýte v Bratislave sa môže začať, investor s bratislavským magistrátom v utorok podpísali nájomnú zmluvu. Podchod, bez eskalátorov, bude mať za nájomné jedno euro na pätnásť rokov firma Immocap Group. Podmienkou je minimálna investícia 1 082 790 eur bez DPH a dodržanie harmonogramu prác.

„Postupovať chceme tak, aby sme mohli začať so samotnými rekonštrukčnými prácami čo najskôr,“ približuje generálny riaditeľ spoločnosti Immocap Martin Šramko v tlačovej správe, ktorú za investora poskytla Petra Kollár Volfová. Podchod obnoví investor obchodného centra na Metodovej ulici, zámerom je kompletne ho vynoviť nielen po funkčnej stránke, ale aj architektonickej a zmeniť ho na bezpečný verejný priestor.

Investor po podpísaní zmluvy začne robiť projekčné práce na podchode, ktoré potrvajú približne tri až štyri mesiace. Hneď potom sa pustí do procesov potrebných na uskutočnenie stavebných prác. „Samotná rekonštrukcia a revitalizácia verejného priestranstva potrvá približne rok od ukončenia všetkých potrebných náležitostí. Ak pôjde všetko podľa plánu, podchod na Trnavskom mýte by mal začať slúžiť Bratislavčanom a turistom už na jar 2018,“ dodala Kollár Volfová.

Immocap Group chce, aby podchodom mohli ľudia prechádzať aj počas rekonštrukcie. „Výrazné dopravné obmedzenia nepredpokladáme, bude to však ovplyvnené aj režimom výstavby, ktorý presne nastavia až po spustení prác,“ spomenula Kollár Volfová. Investor chce v podchode vytvoriť prevádzky pre okoloidúcich ľudí, ktorí využívajú mestskú hromadnú dopravu, ale aj pre ľudí, ktorí idú do tržnice alebo do blízkeho obchodného centra. „Určite nebudú chýbať malé potraviny, občerstvenie, či trafika,“ doplnila. Firma plánuje upraviť aj vonkajšie verejné priestory podchodu, obnoviť chcú aj všetkých sedem vonkajších vstupov. Osadiť chcú nové odpadkové koše a odstrániť graffiti.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk