Známa športová predajňa sťahuje z predaja nebezpečný výrobok, bicykel vám vymenia za nový alebo vrátia peniaze

Bicykel
Foto: ilustračné, thinkstockphotos.com

Slovenská obchodná inšpekcia upozornila v rámci svojej webovej stránky na nebezpečný výrobok, stalo sa tak v záujme dôslednej ochrany spotrebiteľa. Ako inšpekcia napísala, uverejnený oznam od spoločnosti Decathlone, ktorá má aj v rámci Slovenska niekoľko predajní, sa týka bicykla.

Športový obchod Decathlon varuje pred používaním nasledujúceho výrobku – „Skladací bicykel B´FOLD 500 a B´FOLD 700“. Ako spresňuje oznam, varovanie sa týka len dvoch modelov, konkrétne ide o: a) 1481091 – B´FOLD 700, farba sivá; b) 583698 – B´FOLD 500, farba červeno-sivá. 

Bicykel b fold.jpg
zdroj: www.soi.sk

„S ohľadom na ochranu spotrebiteľov dodávateľ Decathlon SK s. r. o. preventívne vyzýva zákazníkov, ktorí si zakúpili výrobok „Skladací bicykel B´FOLD 500 a B´FOLD 700“, aby výrobok ďalej nepoužívali a priniesli ho späť do ktorejkoľvek predajne Decathlon,“ píše sa v ozname.

Bicykel b fold_2.jpg
zdroj: www.soi.sk

Dôvodom, prečo je bicykel nebezpečný, je fakt, že v niektorých prípadoch môže dôjsť v dôsledku výrobnej vady k zlomeniu bicykla v časti skladacieho rámu, to by mohlo následne viesť k nehode. „V prípade, že ste si spomenutý výrobok zakúpili, môžete ho priniesť späť do ktorejkoľvek predajne Decathlon, pričom Vám bude bicykel vymenený za nový alebo Vám budú vrátené peniaze, a to aj bez nutnosti predloženia pokladničného bloku,“ vyjadril sa Decathlon.

Ako ďalej upozorňuje predajca: „Ostatných produktov dodávateľa Decathlon SK s. r. o., sa táto výzva netýka. Dodávateľ Decathlon SK s. r. o. sa ospravedlňuje za prípadné nepríjemnosti.“ 

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk