V známej oblasti Ružinova vyrastie nové parkovisko

Kruhovy_objazd_plynarenska.jpg
maps.google.com

Na Plynárenskej ulici v Ružinove vyrastie v blízkej budúcnosti nové parkovisko. To bude slúžiť pre potreby zamestnancov spoločností, ktoré majú v tesnom susedstve svoje kancelárie. Ide o lokalitu v Bratislave, pre ktorú je charakteristický nedostatok parkovacích miest.

Nové parkovacie miesta budú stáť na pozemku, ktorý je v dezolátnom stave. V súčasnosti sa na mieste nachádza vyľudnený trávnik a rozpadnuté budovy. Projekt zastrešuje spoločnosť ENG2 Facility Management. Tá aktuálne pozemky nevlastní, avšak prenajíma si ich od oficiálneho vlastníka, ktorým je spoločnosť Baumit.

Parkovisko_plynarenska_ruzinov.jpg
maps.google.com

Hlavným dôvodom vzniku nového parkoviska je zlá dopravná situácia v okolí. Počet parkovacích miest je nedostačujúci pre potreby oblasti, ktorú využívajú denne predovšetkým zamestnanci okolitých firiem a spoločností. V oblasti sa realizuje výstavba ďalších projektov, ktoré dopravnú situáciu zrejme ešte zhoršia. V pláne sú aj ďalšie projekty, ktoré súčasný stav parkovania v lokalite môžu dostať do katastrofálneho stavu. O jednom z nich ste sa mohli dočítať TU.

Investor predložil príslušným úradom svoj plán a postup výstavby. V prvom štádiu pôjde o úpravu pozemku, likvidáciu komunálneho odpadu a čistenie. Následne sa bude realizovať odstránenie nevyužívaných stavebných objektov, ktoré na pozemku stoja.

Parkovisko_plynarenska_biznis.jpg
maps.google.com

Investor ponúkol dve alternatívy, ako by parkovisko mohlo vyzerať a fungovať. Prvá predstava je parkovisko, ktoré bude bezobslužné. Načrtol i ideu parkoviska s obsluhou. V pláne je 236 parkovacích miest. Realizácia podľa dostupných informácií bude realizovaná od septembra 2017. Náklady na výstavbu budú vyše pol milióna eur.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk