Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Karlova ves emisie zivotne prostredie.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.facebook.com
9. júla 2020 Zaujímavosti od BratislavaDen.skSITA Diskusia()

Znižovanie emisných plynov je pre Karlovu Ves priorita najbližších rokov

Zníženie emisií by malo nastať v sektore dopravy, obnovy verejných a bytových domov a v znížení netriedeného komunálneho odpadu. 

Karlova Ves chce znižovať emisie skleníkových plynov. V tlačovej správe o tom informoval hovorca mestskej časti Branislav Heldes.

Karlova Ves spracovala dokument, v ktorom sa zaviazala znižovať emisie do roku 2023 a 2030,“ uviedol hovorca.

Ozdravenie životného prostredia

Medzi aktivity, ktorými chce mestská časť pomôcť k čiastočnému ozdraveniu životného prostredia patrí hĺbková obnova verejných budov, lepšie podmienky pre cyklistov, zníženie množstva nevytriedeného odpadu, informačné a osvetové aktivity pre verejnosť, vrátane vybudovania Komunitného vzdelávacieho centra pre klímu a biodiverzitu v budove ZŠ Alexandra Dubčeka.

Zníženie emisií by malo nastať v sektore dopravy, obnovy verejných a bytových domov a v znížení netriedeného komunálneho odpadu. Do roku 2023 by sa malo ušetriť okolo 700 ton skleníkových plynov, vyjadrených v emisiách CO2 a do roku 2030 približne 5 000 ton,“ vysvetľuje mestská časť.

Konkrétne kroky

Konkrétnymi krokmi, ktoré Karlova Ves plánuje do roku 2023 a 2030, sú hĺbková obnova dvoch verejných budov, prírode blízka údržba zelene, revitalizácia priestranstva Kaskády, vybudovanie vegetačnej strechy na úradnej budove, rozšírenie verejných bicyklov či informačno-osvetové aktivity.

Taktiež má v pláne vybudovanie nabíjacích staníc pre elektromobily, riešenie cyklistickej dopravy na križovatke Karloveská – Molecova, vytvorenie miest na kontajnery na zber elektroodpadu, obnova Líščieho údolia, čiastočná obnova Jurigovho námestia, zriadenie poradenstva pri obnove bytových domov a napokon vybudovanie Komunitného vzdelávacieho centra pre klímu a biodiverzitu v Základnej škole Alexandra Dubčeka.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X