Zo Staromestských vianočných trhov sa stane promenáda. Do Starého mesta sa vráti korzovanie

vianočné trhy
ilustračné: SITA

Od 20. novembra do 23. decembra budú pre Bratislavčanov a návštevníkov mesta otvorené staromestské vianočné trhy.

Postupne chceme zmeniť ich štýl od prevažne gastronomického ku kombinácii s kultúrnou a spoločenskou promenádou. Aby sa takzvané korzovanie, ako ho poznali starí Bratislavčania, opäť vrátilo do Starého Mesta,“ povedal starosta mestskej časti Radoslav Števčík, ktorý bude mať dnes na otváracom programe príhovor.

Vyvrcholením programu bude rozsvietenie vianočného stromčeka, za sprievodu obľúbených hercov Karin Haydu a Marek Majeský.

Najväčšou zmenou oproti minulým rokom je umiestnenie klziska do stredu Hviezdoslavovho námestia za pôvodné gastronomické stánky.

Nové miesto pre klzisko prináša celý rad výhod,“ tvrdí zástupca starostu Ľubomír Boháč. „Uvoľnil sa priestor pred historickou budovou SND pre prechádzajúcich aj konzumujúcich, ktorí v minulosti na seba narážali. Premiestnenie ľadovej plochy posilňuje promenádny charakter trhov, ku ktorému smerujeme,“ dodáva.

Každý piatok od 19. hodiny budú na ľade promoakcie k Majstrovstvám Európy v krasokorčuľovaní, ako aj ohňová show.

Na staromestských vianočných trhoch pribudnú stánky, na pódiu sa vystrieda celý rad umelcov, ktorí až do 19. decembra spríjemnia atmosféru svojimi vystúpeniami. To najlepšie z muzikálového repertoáru si návštevníci môžu vychutnať už dnes v podaní interpretov z Novej scény.

Oficiálne otvorí Staré Mesto vianočné trhy už dnes o 18. hodine.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk