Zomrel fotograf Ctibor Bachratý, venoval sa foteniu divadelných aj umeleckých udalostí, či v SND

Ctibor_bachraty_foto3_frantisek_kolar.jpg
Foto: Ministerstvo kultúry SR, František Kolář

Fotografoval tanečné, hudobné i divadelné predstavenia na Slovensku aj v Čechách.

Fotograf Ctibor Bachratý zomrel 27. augusta vo veku 68 rokov. Informuje o tom na svojej webstránke Ministerstvo kultúry (MK) SR. Bachratý fotografoval tanečné, hudobné i divadelné predstavenia na Slovensku aj v Čechách.

Ctibor Bachratý sa narodil v roku 1955 v Cíferi a študoval na Slovenskej vysokej škole technickej v Bratislave. Jeho prvé fotografie vznikli na koncertoch Collegium Musicum, keď mal šestnásť rokov,“ píše rezort kultúry.

Patril medzi hlavných fotografov Slovenského národného divadla. Fotieval aj Medzinárodný festival Divadelná Nitra, festival Bratislava v pohybe, či hudobný festival Pohoda a Art Film v Trenčianskych Tepliciach.

Bachratý sa podľa MK SR priatelil i so súčasnou šéfkou rezortu Silviou Hroncovou. „Ctibor patril medzi naše výnimočné a osvietené umelecké osobnosti. Miloval kultúru, umenie, divadlo, tanec… Vo svojich fotografických prácach dokázal zachytiť výnimočné okamihy divadelných predstavení, koncertov či vernisáží. S Ctiborom sme sa poznali desiatky rokov a spolupracovali sme na mnohých výstavných projektoch. Bola radosť byť v jeho prítomnosti a pracovať s ním,“ zaspomínala si Hroncová.

Odchádza výnimočný profesionál s veľkým srdcom. Bude nám veľmi chýbať. Drahý Ctibor, veľmi ďakujeme,“ dodala.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk