Zomrel známy bezdomovec Zombo, býval v Mlynskej doline

Bezdomovec Zombo
Foto: Facebook/ Mladosť ~ Šturak ~ Átriaky ~ Manželáky

Bezdomovca Zomba poznalo veľa študentov a zamestnancov internátov.

V pondelok 6. decembra sa na Facebooku Mladosť ~ Šturak ~ Átriaky ~ Manželáky objavila smutná správa. Zomrel dlhoročný obyvateľ Mlynskej doliny bezdomovec Zombo. Príčina úmrtia nebola uvedená.

Jeho pravé meno bolo Antonio Ricardo. Na Slovensko prišiel z Angoly a dôvodom bolo, že chcel študovať.

Zombo bol známy medzi študentmi i zamestnancami internátov. Pán Alem v diskusii uviedol, že ho často videl sedávať pred poliklinikou. „Odpočívaj v pokoji Zombo. Mlynská už nebude bez teba rovnaká,“ napísala pani Janka.

Na Zomba si zaspomínal aj študent Ján Šutý, ktorý býva na internátoch dlhé roky a pomáha ostatným študentom. „Vo mne Zombo zanechal príjemné spomienky. V jednu júnovú noc 2019, keď mi našiel a postrážil celú noc môj zabudnutý batoh spred parku v Štúraku. Jeho reakcia bola rýchla, keďže už cca po 10 minútach bez môjho dohľadu bol batoh v jeho opatere. Ráno mi ho bez problémov aj s celým jeho obsahom (fernet, index apod.) odovzdal,“ napísal Ján.

Na Zomba však upozorňovali v minulosti niektoré študentky, ktoré sa ho báli. Mal ich napadnúť v MHD či v areáli internátov a choval sa agresívne.

Ďalšie k téme

    Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

    Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom