Zomrela bývalá vicestarostka Petržalky a poslankyňa Bratislavského samosprávneho kraja Jana Hrehorová

Bratislava umrtie kolaz.jpg
Foto: GettyImages, petrzalka.sk - koláž BratislavaDen.sk

Úprimnú sústrasť pozostalým vyjadril starosta Petržalky Ján Hrčka aj predseda BSK Juraj Droba.

Vo štvrtok 1. júna vo veku 42 rokov zomrela bývalá vicestarostka Petržalky a poslankyňa Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) Jana Hrehorová. Informovala o tom hovorkyňa Petržalky Mária Halašková. Hrehorová pôsobila ako vicestarostka Petržalky v rokoch 2018 až 2022 a štyri roky predtým aj ako poslankyňa miestneho zastupiteľstva. „Dlhé roky sa angažovala aj v neziskovom a dobrovoľnom sektore v snahe pomáhať tým, ktorí to potrebujú najviac,“ uviedla Halašková.

Hrehorová na miestnom úrade Petržalka následne pracovala v rámci kancelárie starostu a prednostu, pričom jej hlavnou agendou bola komunikácia s miestnymi organizáciami a koordinácia spoločenských podujatí vrátane kultúrnych aktivít Petržalky.

„Napriek množstvu pracovných, politických aj dobrovoľníckych aktivít bola Janka vždy usmiata, priateľská a každému kolektívu dodala humor, iskru aj nadhľad. Spolu s ňou tak naše rady opúšťa aj časť bezodnej energie, ktorú okolo seba nezištne rozdávala nielen na petržalských podujatiach,“ dodala Halašková.

Úprimnú sústrasť pozostalým vyjadril na sociálnej sieti tiež starosta Petržalky Ján Hrčka a predseda BSK Juraj Droba.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk