Zomrela zakladateľka Oázy Sibírskeho tigra pri Bratislave, celý život obetovala vzácnym šelmám

Oáza Sibírskeho tigra
Foto: Facebook/Oáza Sibírskeho Tigra

Posledná rozlúčka s Yvetou bude v krematóriu v Bratislave.

Koncom tohto týždňa zažilo mnoho ľudí, ktorí poznajú Oázu Sibírskeho tigra v Kostolnej pri Dunaji, šok. Oáza informovala o úmrtí Yvety Iršovej, zakladateľky jedinečného projektu.

Navždy odišla v stredu 10. januára vo večerných hodinách. „Yvetka, nech nás tvoje kroky a kroky všetkých tvojich tigrích detí, s ktorými si spolu, sprevádzajú po zbytok nášho života. Odpočívaj v pokoji a dávaj na nás ostatných tam z hora pozor,“ píše Oáza.

„Tigria mama“, ako Yvetu mnohí prezývali, založila projekt pred mnohými rokmi. V Oáze našlo domov 21 tigrov sibírskych, ktorých druh je evidovaný v zozname ohrozených druhov zvierat a je zaradený do kategórie I. zákona CITES. Zvieratá žijú v imitácii ich prirodzeného prostredia s rastlinami, vodou, pňami. Areál je obklopený lesom a poliami.

Ľudia, ktorí Yvetu poznali, jej zanechali na sociálnej sieti odkazy do neba. Spomínajú na ňu ako na úžasnú a milú ženu, ktorá milovala tigre ako svoje deti.

Posledná rozlúčka s Yvetou bude 16. januára o 17.45 v krematóriu v Bratislave. Oáza vyjadrila úprimnú sústrasť pozostalým.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk