ZOO Bratislava sa pripravuje na letnú sezónu, otvorí ju v sobotu

bratislavská ZOO
SITA

Zoologická záhrada v Bratislave v sobotu 2. apríla otvorí letnú sezónu. V areáli ZOO v novej sezóne pribudlo detské lanové ihrisko, na návštevníkov čakajú aj mláďatká, ktoré sa v tomto roku narodili, a ľudia sa môžu tešiť počas letnej sezóny aj na rôzne podujatia.

Letnú sezónu zoologická záhrada odštartuje podujatím Otváranie sezóny v ZOO Bratislava. Návštevníkov v zoo privíta spevák Adam Ďurica i herci zo seriálu ZOO. Svoju šikovnosť predvedú aj psíky zo Športového klubu policajtov K-9, deti sa isto potešia novému ihrisku. Chýbať nebude tombola, oslavovať sa bude aj Svetový deň vtáctva. Podujatie sa začne v sobotu 2. apríla o 10.30 hod. na hornom detskom ihrisku.

Bratislavská zoo bude v letnej sezóne, teda od apríla až do konca septembra otvorená od 9. do 19. hodiny, posledný vstup do ZOO je o 18. hodine. Bratislavská zoo sa môže v týchto mesiacoch popýšiť aj novými prírastkami do zvieracej rodiny. V januári sa rozrástla rodina sitatúng západných i kozičiek domácich holandských. Vo februári sa z mláďat tešila ťava dvojhrbá, dikobraz bielochvostý a diviak lesný. V marci pribudli mláďatká vo výbehu lamy krotkej a v ZOO sa tešia aj z malých lemurov.

ZOO Bratislava v letnej sezóne pripravila pre návštevníkov aj sériu podujatí. V máji ZOO pozýva všetky mamičky osláviť spoločne Deň matiek (8. máj). O týždeň neskôr (15. mája) bude ZOO patriť maskotom a rozprávkovým postavičkám, konať sa tam bude ďalší ročník Veľkého festivalu maskotov. Na prelome mája a júna budú v zoologickej záhrade oslavovať Svetový deň detí a prvé júlové dni plánuje ZOO Bratislava spolu s návštevníkmi privítať leto.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk