V ZOO operovali jedného z vlkov eurázijských

Vybeh_pre_vlky_bratislava.sk_.jpg
ilustračné: bratislava.sk

V bratislavskej zoologickej záhrade operovali vlka eurázijského. Príprava zvieraťa, priebeh operácie aj následné preberanie z narkózy boli bez komplikácií a vlka s menom Pontos po niekoľkých hodinách po operácii vypustili do svorky.

„Po otvorení nového výbehu pre vlkov eurázijských sme k našej pôvodnej svorke doviezli štyroch vlkov zo Španielska. Vlky sme potrebovali pred transportom do našej ZOO imobilizovať, ale počas imobilizácie sa stala nehoda a kovová časť imobilizačnej strely uviazla v panvovej kosti jedného z vlkov,“ uviedla vedúca oddelenia vzdelávania a marketingu ZOO Bratislava Michaela Ferenčuchová.

Nové chovné zariadenie pre vlky euroázijské otvorila bratislavská ZOO koncom apríla tohto roka a je situované v zalesnenej časti ZOO. Keďže vlk je naším pôvodným druhom, nepotrebuje špeciálne vyhrievané koterce, zima mu nerobí problémy a v prípade príliš teplého počasia mu les ponúkne dostatok chládku.

Vlk obyčajný bol kedysi najrozšírenejšou šelmou, lovom sa však populácia natoľko znížila, že bola nastolená požiadavka záchrany vlka ako zoologického druhu. Vlk je čiastočne chráneným druhom, čo znamená, že sa môže loviť len v zimných mesiacoch. Bratislavská zoologická záhrada momentálne vlastní šesť vlkov.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk