Zrekonštruovanú športovú halu na Starej Vajnorskej otvoria koncom septembra

hala, škola
ilustračné: bsk.sk

Zrekonštruovanú športovú halu na Starej Vajnorskej ulici v Novom Meste otvoria koncom septembra. Ako informovala hovorkyňa Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) Lucia Forman, vynovená hala stála približne 700-tisíc eur.

Podľa prezidenta spoločnosti ŠKST Bratislava Štefana Kobesa, ktorá má športová halu v prenájme, objekt bývalej telocvične Stredného odborného učilišťa Zipp sa dlhodobo nevyužíval, bol v zlom stave a spoločnosť sa snažila z neho urobiť miesto, kde by sa dalo športovať. „Účel telocvične zostáva ten istý, ten sa nemení. Bola to telocvičňa, je to telocvičňa aj zostane telocvičňou,“ uviedol Kobes. Zároveň dodal, že oficiálne chcú halu otvoriť v termíne 26. až 27. septembra.

Športovú halu v Novom Meste prenajal kraj za jedno euro spoločnosti ŠKST Bratislava, ktorá sa zaviazala, že do majetku investuje v najbližších štyroch rokoch minimálne 500-tisíc eur a zachová prevádzkovanie voľnočasových športových aktivít. Dobu nájmu dohodli na 20 rokov, pričom nájomca mal objekt zrekonštruovať a uviesť ho do prevádzkyschopného stavu a v tomto stave ho na vlastné náklady udržiavať počas celej doby prenájmu.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk