Zrušili verejnú súťaž na predaj budovy polikliniky na Tehelnej, dôvodom je nízky záujem o kúpu

Poliklinika tehelna nove mesto.jpg

MH Manažment sa pokúsi nájsť spoločné riešenie so samosprávou – hlavným mestom alebo mestskou časťou.

Spoločnosť Poliklinika Tehelná zrušila verejnú súťaž na predaj budovy polikliniky v Bratislave na Tehelnej ulici s príslušenstvom a pozemkami.

Ako informuje manažérka marketingu a komunikácie spoločnosti MH Manažment (MHM) Andrea Devánová, k tomuto kroku pristúpilo predstavenstvo spoločnosti z dôvodu nízkeho záujmu o kúpu, ako aj z dôvodu že MHM vstúpil do rokovaní na úrovni samosprávy.

Dohoda a spoločné riešenie

MHM zaslal Hlavnému mesta Bratislava podklady potrebné pre ďalšie rozhodovanie. „V najbližších týždňoch príde aj k obhliadke budovy a pozemkov,“ uviedla Devánová.

MH Manažment a. s. (MHM) sa pokúsi nájsť riešenie v spolupráci so samosprávou, ktorá je relevantným partnerom na diskusiu, či už na úrovni hlavného mesta alebo mestskej časti.

„Samospráva je pre MHM prirodzený partner a teší nás záujem o hľadanie spoločného riešenia,“ dodala. V prípade, ak k dohode nepríde a nenájde sa žiadne spoločné riešenie, obnovia verejnú súťaž.

Vyžaduje investície

MHM pripomína, že Ministerstvo hospodárstva SR nie je vecne príslušné riešiť prenájom priestorov pre ambulancie a lekárov v lokalite Nové Mesto a súčasný stav je výsledkom neukončených procesov z minulosti – nedokončenej privatizácie.

Je potrebné ukončiť existujúci stav aj z dôvodu ďalšieho rozvoja Polikliniky Tehelná,“ zdôraznila Devánová. Budova polikliniky vyžaduje významné investície do rekonštrukcie a iba na urgentné sanácie je potrebná investícia vo výške približne jeden milión eur.

Určená výška sumy

Spoločnosť MHM a Poliklinika Tehelná sú obchodné spoločnosti zriadené podľa Obchodného zákonníka. „Spoločnosť MHM ako správca majetkových podielov štátu musí postupovať v zmysle zásady dobrého hospodára a vykonávať svoju pôsobnosť s odbornou starostlivosťou a v súlade so záujmami spoločnosti,“ poznamenala Devánová.

Vzhľadom na právnu formu musí spoločnosť predávať majetok minimálne za cenu určenú znaleckým posudkom a nie je možné uvažovať o darovaní ani o symbolickej cene. „Napriek tomu veríme, že sa nájde spoločné riešenie,“ uzavrela.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk