ZŠ Alexandra Dubčeka v Karlovej Vsi oslávila výročie, bola založená pred 25 rokmi

ZŠ A. Dubčeka

Najväčšia a v súčasnosti aj jediná základná škola, ktorá sa nachádza na sídlisku Dlhé diely, oslavuje svoje 25. výročie. Ako sa píše na webe Karlovej Vsi, vo štvrtok popoludní sa v kinosále budovy na Majerníkovej 60 uskutočnil pri tejto príležitosti oficiálny program. Toho sa zúčastnili pozvaní hostia a zamestnanci školy.

„Už 25 rokov dominuje budova Základnej školy Alexandra Dubčeka sídlisku Dlhé diely. Sídli uprostred panelákov a spája životy ich obyvateľov prostredníctvom detí, ktoré do nej vstupujú každé ráno. Žiaci školy sa pravidelne zúčastňujú rôznych súťaží v prírodovedných a humanitných predmetoch. Úspechy žnú na súťažiach, akými sú napríklad Hviezdoslavov Kubín, Matematický klokan, predmetové olympiády a športové súťaže,“ uvádza Karlova Ves.

Ako táto bratislavská mestská časť dopĺňa, srdcovou záležitosťou školy je najmä Chemická olympiáda, v ktorej organizácii sa angažujú aj pedagógovia. Pravidelne organizujú okresné kolo Chemickej olympiády na pôde školy, nakoľko právo táto škola ako jedna z mála základných škôl v bývalom okrese Bratislava 4 disponuje dobre vybaveným chemickým laboratóriom.

„Pozornosť venuje naša škola výučbe cudzieho jazyka a žiaci si môžu svoje nadobudnuté schopnosti z anglického jazyka vyskúšať priamo na týždňovej exkurzii v Londýne, ktorú naši učitelia organizujú niekoľko rokov. Škola však organizuje aj mnohé iné zahraničné a tuzemské exkurzie,“ upriamuje pozornosť na túto oblasť riaditeľ školy Pavol Bernáth.

Ako ďalej hovorí Bernáth, vďaka tomu sa žiaci po svete netúlajú len prstom na mape na hodinách vlastivedy a geografie, ale sami so svojimi učiteľmi skúmajú svet. Žiaci majú možnosť každoročne sa zúčastniť škôl v prírode, lyžiarskych, plaveckých alebo aj korčuliarskych výcvikov, a to na oboch stupňoch školy a aj v rámci školského klubu detí.

„Aj vďaka našim žiakom a ich šikovnosti sa škola neustále zlepšuje a snaží sa im vytvoriť čo najlepšie podmienky pre rozvoj ich talentov,“ uzatvára Pavol Bernáth.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk