Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
4
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.facebook.com
11. augusta 2021 Správy Bratislava od BratislavaDen.skwww.facebook.com Diskusia()

ZŠ Plickova bola odovzdaná zhotoviteľovi stavby. Po rekonštrukcii z nej bude moderná vzdelávacia inštitúcia

Cieľom je opätovne oživiť budovu, ktorá je v súčasnosti v havarijnom stave. 

Mestská časť Rača odovzdala ZŠ Plickova spoločnosti Kami Profit. Po rekonštrukcii sa stane modernou vzdelávacou inštitúciou. Informuje o tom Rača na svojej facebookovej stránke.

V základnej škole bude po rekonštrukcii tak celkovo 5 tried, 10 špecializovaných učební, jedáleň, kuchyňa, telocvične a príslušná infraštruktúra. Prví žiaci by mali nastúpiť do novozrekonštruovanej školy v septembri 2023.

Foto: www.facebook.com

„Zmluva na obnovu je po ukončení verejného obstarávania uzatvorená na sumu 5 650 986,74 eur, čo je po elektronickej aukcii úspora 22,39 % oproti pôvodnému výkazu-výmeru,“ uviedol starosta Rače Michal Drotován.

Prvá fáza rekonštrukcie bude najnáročnejšia. Ide o asanáciu časti objektu. Hneď potom pôjdu dole strechy, aby sme čo najskôr stavbu uzatvorili a mohli pokračovať v búracích prácach v interiéri objektu,“ hovorí stavbyvedúci Peter Jach z Kami Profit.

Foto: www.facebook.com

Koncom júla podala Rača žiadosť o príspevok z fondov EÚ na rekonštrukciu školy, a to vo výške 2,85 milióna eur.

„Zároveň minulý mesiac Mestská časť Rača získala z Fondu na podporu športu dotáciu vo výške 387 325 eur na rekonštrukciu telocvične ZŠ Plickova. Ide približne o 50 % predpokladaných nákladov na opravu telocvične,“  informuje Rača na svojej facebookovej stránke.

Foto: www.facebook.com

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X