Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
trieda, škola, učiteľ
Foto: ilustračné, SITA
17. februára 2016 Správy BratislavaIné správy z Bratislavy od BratislavaDen.skSITA, © SITA 2015

ZŠ Veternicová po tomto školskom roku zrušia, mestská časť nemá na jej prevádzku peniaze

O zrušení Základnej školy Veternicová na včerajšom zasadnutí zastupiteľstva rozhodlo 15 z 21 prítomných karloveských poslancov. Vedenie Karlovej Vsi túto zmenu odôvodňuje nedostatkom peňazí.

Ako pred poslancami povedala starostka Karlovej Vsi Dana Čahojová, rodičia detí zo ZŠ Veternicová ju poprosili, aby bod z rokovania stiahla. „Sme zodpovední za to, ako sa bude nakladať s financiami mestskej časti. Sme tí, ktorí majú najlepší prístup k informáciám a odhaľujú komplikácie. Sme povinní rozmýšľať o tom, čo bude nielen zajtra, ale aj o pár rokov,“ pripomenula starostka.

Problém ZŠ Veternicová spočíva v tom, že nedokáže zaplatiť ani mzdy pre svojich zamestnancov. Uvádza to samospráva v materiáli k bodu o škole. Karlova Ves dopĺňa, že v januári tohto roka potrebovala škola na mzdy pre zamestnancov 23 700 eur a od štátu dostala na celkovú prevádzku 23-tisíc eur. Celkovo ju samospráva musela v minulom roku dofinancovať sumou 64-tisíc eur, tento rok ju bude treba dorovnať sumou 82-tisíc eur. Mestská časť pripomína, že v školskom roku 2004/2005 mala ZŠ Veternicová 639 žiakov, v tomto školskom roku je ich 188.

Počas včerajšieho zastupiteľstva pred vedením mestskej časti a poslancami vystúpili aj rodičia detí, ktorí so zrušením ZŠ Veternicová nesúhlasia. Ako povedala jedna z rodičov Mária Barteková, samospráva od začiatku rodičov klame a dôvodová správa je irelevantná. Podľa nej rodičia urobili všetky kroky pre to, aby školu zachovali v pôvodnom stave. „Zohnali sme nájomcu, spustili sme aj petíciu, mali sme aj návrhy rodičov na ozdravenie školy,“ tvrdí Barteková s tým, že vedeniu mestskej časti prekáža riaditeľka školy.

Takej školy bude ľúto nielen deťom a rodičom, ale v budúcnosti aj vám. Voči mne sa správa miestne zastupiteľstvo ako k človeku, ktorý nechce spolupracovať. Dávame deťom všetko, čo im môžeme dať. Také niečo ako šikana a drogy na našej škole neexistujú a je to veľký argument,“ vyhlásila pred poslancami riaditeľka ZŠ Veternicová Katarína Belegišanin.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X