Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Vlakova stanica2.jpeg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Martin Fraňo, © BratislavaDen.sk, iDen Media s.r.o.
5. januára 2017 Správy BratislavaNovinky z Bratislavy od BratislavaDen.skSITA, © SITA 2017

ŽSR teší záujem mesta riešiť výstavbu hlavnej stanice

Železnice Slovenskej republiky (ŽSR) vítajú záujem mesta riešiť roky plánovanú rekonštrukciu železničnej stanice Bratislava hlavná stanica a predstaničného námestia.

Uviedla to hovorkyňa slovenských železníc Martina Pavlíková. Vedenie mesta chce o probléme hovoriť s ministerstvom dopravy a zároveň aj so ŽSR ako správcom štátneho majetku, ktorý bol súčasťou zámeru súkromného investora v rámci ním zamýšľanej komplexnej revitalizácie.

Podľa generálneho riaditeľa ŽSR Martina Erdössyho stav hlavnej stanice nezodpovedá potrebám modernej stanice tretieho tisícročia, keďže bola postavená v druhej polovici 19. storočia. „Čakanie na zmenu a problematické zmluvné vzťahy reálny stav stanice nikam neposunuli. Chceme preto v priebehu roka 2017 menšími rekonštrukčnými úpravami zvýšiť komfort a úroveň cestovania a popritom rozhodnúť o ďalšom postupe vo veci neuskutočneného projektu,“ uviedol Erdössy.

ŽSR majú so spoločnosťou Transprojekt, s. r. o., ktorá bola investorom projektu výstavby hlavnej stanice, uzavretú nájomnú zmluvu o prenájme pozemkov, ktoré mali byť súčasťou rekonštrukcie predstaničného námestia. Zmluva bola uzatvorená na päťdesiat rokov a zmluvný partner nájomné platí.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X