Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Obnova električkovej trate, Špitálska ulica
ilustračné: SITA
22. septembra 2017 Správy BratislavaNovinky z Bratislavy od BratislavaDen.skSITA, © SITA 2017

Župa má riešenie, chce sa dohodnúť s obyvateľmi Špitálskej na posunutí zastávky

Zastávku mestskej hromadnej dopravy (MHD) popri električkovej trati na Špitálskej ulici by mohli posunúť ďalej od miesta, ktoré pôvodne navrhovali. Súčasné riešenie navrhuje zastávku na Špitálskej 33, čo je blízko dočasnej zastávky Kamenné námestie v smere do historického centra mesta. Tento návrh sa však stretol s námietkami od obyvateľov, ktorí na tomto mieste žijú.

Ako uviedol riaditeľ odboru dopravy BSK Ladislav Csáder, zastávku mohli posunúť niekde inde, kde to bude vhodnejšie a bude to mať menej negatívnych vplyvov. Kraj pripomína, že by to mohlo byť napríklad bližšie do historického centra mesta. Budúcu zastávku chce kraj riešiť s Dopravným podnikom Bratislava (DPB).

Stavebné práce na oprave električkovej trate na Špitálskej ulici minulý týždeň v pondelok dočasne zastavili. Ministerstvo dopravy a výstavby SR rozhodlo, že stavba opravy električkovej trate nie je povolená v súlade so zákonom, pretože v procese sú viaceré pochybenia. Riaditeľ odboru dopravy BSK hovorí, že cieľom je čím skôr trať dokončiť. „Chceme odblokovať zastavené stavebné povolenie, aby trať mohli čím skôr dokončiť. Zastavenie je zbytočné a nikomu neprospieva,“ spomenul s tým, že na umiestnení zastávky prevádzka trate nestojí.

Ministerstvo dopravy a výstavby SR dnes vo svojom stanovisku pre agentúru SITA uviedlo, že v tejto veci je iba odvolací orgán, ktorý na základe podnetu občanov rozhodol, že stavebné povolenie nebolo vydané v súlade so zákonom. „Ministerstvo nenavrhuje technické riešenie ani polohu, kde by mala byť zastávka umiestnená. To je zodpovednosť DPB, BSK a magistrátu. Samozrejme, z pohľadu ministerstva vítame, že všetky strany začínajú hľadať zákonné riešenie, ktoré prispeje k obnoveniu dopravy na tejto trase v čo najkratšom termíne,“ informovali.

Pre zastavenie stavebných prác na električkovej trati podal Dopravný podniku Bratislava podnet, Krajská prokuratúra Bratislava ho postúpila na Generálnu prokuratúru SR. Uviedol to Michal Šurek z bratislavskej krajskej prokuratúry s tým, že DPB o tom informovali. Podnet má preskúmať zákonnosť rozhodnutia Ministerstva dopravy a výstavby SR, ktoré stavbu zastavilo.

Nové stavebné konanie v prípade opravy trate na Špitálskej ulici oznámi Bratislavský samosprávny kraj vtedy, keď Ministerstvo dopravy a výstavby SR vráti BSK dokumentáciu. „V novom konaní vydá BSK rozhodnutie,“ uvádza kraj vo svojom stanovisku.

DPB sa k tomuto návrhu zatiaľ nevyjadril.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X