V Karlovej Vsi zverejnia platy volených zástupcov

VOĽBY: TB Občianskej iniciatívy Naša Bratislava
Kandidátka na starostku MČ Karlova Ves Dana Čahojová počas tlačovej besedy kandidátov na starostov mestských častí a poslancov Mestského zastupiteľstva hl. m. SR Bratislavy za občiansku iniciatívu Naša Bratislava. Bratislava, 29. október 2014. Foto: SITA/Ján Slovák

Bratislavská mestská časť Karlova Ves bude na svojej internetovej stránke zverejňovať informácie o mzde starostky, zástupcu starostky a prednostu. Známe budú aj platy poslancov karloveského miestneho zastupiteľstva.

Navrhol to poslanec Igor Bendík (SaS) a poslanci Karlovej Vsi to 17. marca na zasadnutí schválili. „Rád budem príkladom, takže súhlasím so zverejňovaním môjho platu,“ povedal karloveský prednosta Ján Hrčka. „Termín kontroly by bol polročne, a to k 31. máju a k 30. novembru. Som vďačný pánovi prednostovi, že chce ísť príkladom,“ zhrnul Igor Bendík.

Na internetovej stránke www.karlovaves.sk budú zverejnené informácie o mzde alebo platových pomeroch a ďalších finančných náležitostiach priznaných za výkon funkcie jednotlivých zástupcov miestnej samosprávy.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk