Zvierací útulok na Poliankach mal počas osláv nového roka plné ruky práce, prijal až 15 zvierat

Sloboda zvierat na Poliankach

Kým obyvatelia hlavného mesta oslavovali, zvieratá trpeli. Zvierací útulok na Poliankach počas osláv nového roka prijal 15 zvierat, niektoré zraneniam podľahli.

Nervozita, strach či zranenia. Tieto ale i iné pocity zažívajú zvieratá s príchodom nového roka. Pyrotechnika, ktorá bola použitá na oslavy nového roku pred niekoľkými dňami, spôsobila, že zamestnanci zo zvieracieho útulku na Poliankach sa nezastavili. Ľudia totiž hlásili veľa stratených a nájdených psov a mačiek. Na prelome 31. decembra a 1. januára prijal útulok 11 psov a 4 zranené mačky. Dve mačky sa liečia v útulku a dve zraneniam podľahli.

Sloboda zvierat na Poliankach
Jedna zo zranených mačiek. Foto: https://www.facebook.com/SlobodaZvierat.sk/photos/pcb.10157155957232042/10157155931107042/?type=3&theater

S hľadaním majiteľov zvierat vie pomôcť telefónne číslo, ktoré je možné zistiť, ak je zviera čipované. Zamestnanci útulku tvrdia, že problémom boli neaktuálne telefónne čísla. Útulok aj z tohto dôvodu prosí majiteľov zvierat, aby si skontrolovali správne údaje na centrálnom registri spoločenských zvierat.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk