Zvýšené náklady na energie dotácie nepokryjú, problém s financiami má aj Karlova Ves

Energie dotacie financie problemy
Foto: ilustračné, GettyImages

Štátne dotácie, ktoré majú mestám a obciam pokryť zvýšené náklady za energie, prichádzajú neskoro a nezohľadňujú rapídny nárast cien za teplo.

Štátne dotácie, ktoré majú mestám a obciam pokryť zvýšené náklady za energie, prichádzajú podľa Karlovej Vsi neskoro a najmä nezohľadňujú rapídny nárast cien za teplo. Paradoxne práve faktúry za teplo sú pre túto mestskú časť najväčším problémom. Informoval o tom Branislav Heldes z Karlovej Vsi.

Karlovej Vsi stúpli faktúry za teplo na viac ako dvojnásobok. Celoročné náklady sa nám zvýšia o viac ako 600-tisíc eur. Schémy pomoci nepokrývajú náklady ani za štvrtý štvrťrok minulého roka, keď sa vysoké ceny za teplo už naplno prejavili,“ informoval vicestarosta Karlovej Vsi Branislav Záhradník.

Schémy pomoci, ktoré zverejnilo Ministerstvo hospodárstva SR, sú navyše administratívne zaťažujúce. „Musíme sledovať viacero dotačných výziev, pričom vieme, že ministerstvo disponuje všetkými dátami o odberoch energií od jednotlivých subjektov. Tieto kompenzácie mohli byť realizované priamo u výrobcov a distribútorov energií. Namiesto toho sú zaťažovaní riaditelia škôl a škôlok v našej zriaďovateľskej pôsobnosti, ktorých hlavnou úlohou má byť vzdelávanie detí,“ doplnil Záhradník.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk