Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Vozovka Lužného mosta po slávnostnom otvorení. Bratislava, 26. september 2021.
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: ilustračné, SITA/Jana Birošová

Zvyšný úsek R7 Juh – Nivy je už otvorený, chýba ešte prepojenie na Prístavnú ulicu

V nedeľu zhotoviteľ D4R7 Construction postupne spúšťal zostávajúci úsek D4 Petržalka (Rusovce) – Jarovce v dĺžke 2,2 kilometra.

Spoločnosť D4R7 Construction v sobotu 2. októbra večer otvorila zvyšný sek rýchlostnej cesty R7 od križovatky Bratislava, Juh po križovatku Bratislava, Nivy (Prievoz) v dĺžke 6,3 kilometra.

Začiatok tohto úseku R7 je pokračovaním Bajkalskej ulice a je spojený s existujúcou diaľničnou sieťou, konkrétne prostredníctvom D1 v mieste mimoúrovňovej križovatky Prievoz, ktorej vetvy budú otvorené v neskoršej etape. Potom prechádza lokalitou Malé Pálenisko, prechádza cez Malý Dunaj a vedie západným okrajom Slovnaftu do jeho juhozápadného rohu,“ informoval zhotoviteľ úsekov D4 a R7 v rámci PPP projektu v Bratislave a okolí.

Komplikovanosť dopravy

Dôvod postupného otvárania úsekov podľa D4R7 Construction pramení z komplikovanejšej organizácie dopravy a vyvarovania sa dôsledkom možných dopravných zápch.

Prosíme verejnosť o trpezlivosť s víkendovými otváracími procedúrami. Výsledkom pre všetkých vodičov bude pohodlnejšie spojenie po R7 a D4 do Bratislavy,“ dodal zhotoviteľ.

Prepojenie R7 a Prístavnej ulice

Novootvorený úsek R7 nadväzuje na trasu rýchlostnej cesty Bratislava, Juh – Šamorín – Holice, ktorá je v prevádzke už od júla minulého roka. Celá R7 má dĺžku 32 kilometrov.

Chýba ešte prepojenie R7 a Prístavnej ulice v Bratislave, ktoré by mal zhotoviteľ dokončiť do dvoch mesiacov.

Bude to posledný mestský úsek tejto dopravnej stavby. Po jeho spustení by sa doprava v tejto časti Bratislavy už mala ustáliť a my sa budeme môcť konečne venovať aj ďalším dôležitým stavbám,“ informoval ešte v piatok primátor hlavného mesta Matúš Vallo na sociálnej sieti.

Postupné otváranie

V nedeľu 3. októbra zhotoviteľ postupne až do večerných hodín spúšťal zostávajúci úsek D4 Petržalka (Rusovce) – Jarovce v dĺžke 2,2 kilometra.

Po spustení tak je D4 súvisle prejazdná od Jaroviec a diaľnice D2 po križovatku D4, Východ pri Ivanke pri Dunaji. Dokončiť však ešte treba krátku časť D4 Čierna Voda – Bratislava, Východ.

Pred týždňom zhotoviteľ otvoril úsek D4 Bratislava, Petržalka – Bratislava, Juh v dĺžke 4,3 kilometra, vrátane trojkilometrového dunajského súmostia s hlavným Lužným mostom.

Doprava na rondeli a Bajkalskej

Primátor Bratislavy tiež upozornil, že cez víkend ešte neboli spustené chýbajúce vetvy rondelu Prievoz, ktorý je pre dopravu v meste zásadný, nakoľko má rozdeľovať dopravu z R7 a D1 v smere do centra, Petržalky a Ružinova.

Najbližší týždeň tak doprava na rondeli a Bajkalskej môže byť komplikovaná,“ uviedol Vallo a dodal, že mesto zhotoviteľa žiadalo, aby chýbajúce vetvy rondelu otvoril najneskôr do týždňa od spustenia R7. „Ten snahu spustiť tieto časti počas víkendu 9. a 10. októbra aj potvrdil,“ podotkol primátor.

Prepojenie ešte potrvá

V prvom rade bude treba doriešiť chýbajúce prepojenie obchvatu D4 a diaľnice D1, ktoré však podľa Valla aj pri najväčšom úsilí potrvá niekoľko rokov.

Zároveň potrebujeme definitívne spustiť plánovanie a obstaranie prepojenia D2 a D4 tunelom pod Malými Karpatmi. Bude to veľmi náročné, veľmi drahé, ale aj veľmi prospešné, lebo tranzitná doprava by sa po týchto stavbách mala Bratislave úplne vyhnúť,“ uzavrel primátor.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X