7 vecí, kvôli ktorým majú ľudia radi Bratislavu

Prečo majú ľudia radi Bratislavu
ilustračné: gettyimages

Veľakrát sa stáva, že keď majú niekde ľudia povedať, že majú radi naše hlavné mesto, robia to zahanbujúco, akoby s ospravedlnením. Nie je však hanba mať rád Bratislavu. Zozbierali sme o Bratislave niekoľko výrokov, ktoré pochádzajú od jej samotných obyvateľov. V prvom výroku sa nájde každý, kto tu býval aspoň nejaký čas.

1. Sú v nej vyššie šance zamestnať sa

Najväčšie mesto Slovenska ponúka najviac pracovných príležitostí. Bratislavský kraj patrí ku krajom s najnižšou mierou nezamestnanosti.

2. Všetko na jednom mieste

Škola, škôlka, zdravotné zariadenie či pošta – na bratislavskom sídlisku sú všetky budovy od seba vzdialené pár minút chôdze.

3. Teplé leto, miernejšie zimy

V lete si Bratislavčania môžu užívať horúce leto, ktoré najčastejšie trávia na kúpaliskách a prírodných jazerách. Zimy sú tu miernejšie a ľudia nemusia chodiť naobliekaní, ako sa ľudovo povie, ako cibule. Pre porovnanie, napríklad v Poprade bývajú letá chladnejšie a zimy tuhšie. Niekomu však vyhovuje úplný opak. „Pravý“ Bratislavčan je však zvyknutý na teplé leto a nie tuhé zimy.

4. Najväčšia ponuka

Najväčší výber značkových obchodov, potravinových reťazcov, nehnuteľností, bio obchodov, hipsterských podnikov či iných vecí nájdete v hlavnom meste.

5. Má dobrú polohu

Z Bratislavy to máte na skok do 2 susedných štátov, do Maďarska a Rakúska. Jej poloha z nej zároveň robí svetový unikát – ako jediné hlavné mesto na svete susedí s 2 nezávislými štátmi. Ďaleko nie je ani česká Morava.

6. Ideálne podmienky na život pre mladých ľudí

Bratislava je miesto, kde to jednoducho žije. Neustále párty, podujatia či akcie vyhľadávajú najmä mladí ľudia, ktorí radi trávia čas vonku. Hlavné mesto ponúka pestrý výber aktivít nielen pre extrovertov, ale i introvertov.

7. Anonymita

S veľkým mestom sa automaticky spája vysoká miera anonymity. Práve tú mnohí potrebujú a aj to je jeden z dôvodov, prečo ľuďom Bratislava ako miesto na život vyhovuje a majú ju radi.

Ďalšie k téme

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk