Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
odpad
ilustračné: SITA
18. septembra 2016 Správy BratislavaIné správy z Bratislavy od BratislavaDen.skSITA, © SITA 2016

Aj tento rok sa môžu Bratislavčania bezplatne zbaviť odpadu

Obyvatelia hlavného mesta sa opäť môžu bezplatne zbaviť škodlivého odpadu zo svojich domácností. Jesenný zber bude v prvej polovici októbra postupne v jednotlivých bratislavských mestských častiach.

Ľudia môžu odovzdať komunálne odpady ako staré náterové hmoty, odpadové rozpúšťadlá, pesticídy či oleje a tuky. Takýto odpad odoberú len v uzavretých obaloch a maximálne do päť kilogramov od jednej osoby.

Záujemcovia tiež môžu odovzdať batérie, akumulátory, žiarivky či iný odpad, ktorý obsahuje ortuť. Zbierať budú i elektrospotrebiče, elektrické a elektronické zariadenia ako počítače, televízory, monitory, žehličky, práčky a iné. Z domácností tiež môžu ľudia vyradiť aj zariadenia, ktoré obsahujú chlórfluorované uhľovodíky, teda chladničky a mrazničky.

Hlavné mesto robí bezplatný zber odpadu prostredníctvom spoločnosti ARGUSS, s. r. o., ktorá podľa harmonogramu pristaví svoje vozidlá na určené miesta. Zber odpadu je pre občanov, fyzické osoby, ktorí na odpad s obsahom škodlivín môžu využiť aj zberný dvor spoločnosti OLO, a. s., na Starej Ivánskej ceste 2. Otvorené majú v pracovných dňoch od 8.00 do 18.00 hod. okrem sviatkov.

Kompletný harmonogram jesenného zberu domového odpadu s obsahom škodlivín, ako aj podmienky zberu zverejňujú na oficiálnej internetovej stránke Bratislavy.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

Sledujte novinky z Bratislavy na:

Facebooku BratislavaDen.sk
Instagrame @bratislavaden

...alebo ich odoberajte cez e-mail:
Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
X