Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Kontrola alkohol .pz bratislava mladistvi ilustracny pixabay.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
ilustračný obrátok: pixabay
27. septembra 2018 Správy BratislavaKrimi Bratislava od BratislavaDen.skKR PZ Bratislava Diskusia()

Aké boli výsledky kontrol zameraných na ochranu mládeže pred alkoholom v centre mesta?

Policajti v Bratislave sa zamerali na kontrolu alkoholu u mladistvých na základe novely zákona o ochrane pred zneužívaním alkoholických nápojov.

Polícia vykonávala kontroly zamerané na ochranu mládeže pred alkoholom, s osobitným zameraním na predávanie, podávanie a požívanie alkoholických nápojov mladistvými v jednotlivých okresoch Bratislavského kraja. Táto novela zákona, platná od 01.júla legalizuje oprávnenie policajta vyzvať maloletú a mladistvú osobu na zistenie prítomnosti alkoholu v prípade dôvodného podozrenia z porušenia zákazu požívania alkoholických nápojov takýmito osobami.

Opodstatnenosť vykonávania takéhoto druhu preventívnych aktivít potvrdili najmä výsledky kontrol v prvom bratislavskom okrese. V uliciach Starého mesta a jeho okolí polícia zaznamenala celkom 113 prípadov mladistvých pod vplyvom alkoholu. Po pozitívnej dychovej skúške boli mladiství predvedení na policajné oddelenie. O každom prípade boli zároveň informovaní ich zákonní zástupcovia a oddelenie sociálno-právnej ochrany detí a sociálnej kurately príslušného Úradu práce sociálnych vecí a rodiny k prijatiu vlastných opatrení.

Sankcie za porušenie zákazu

Uvedeným konaním sa mladistvé osoby dopúšťajú priestupku zákazu požívania alkoholických nápojov osobami mladistvými a maloletými, s možnosťou uložiť zákonnému zástupcovi maloletého či mladistvého sankciu do výšky 33 € a samotnej osobe maloletého či mladistvého sankciu pokarhania. Priestupky boli po zdokumentovaní postúpené vecne a miestne príslušným správnym orgánom, v ktorej má maloletá alebo mladistvá osoba trvalý pobyt, na ďalšie konanie vo veci.

Vykonávanie uvedených preventívnych aktivít počas letnej sezóny a prázdnin preukázalo ich opodstatnenosť, preto bude Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Bratislave za účelom ochrany mládeže pred alkoholom v týchto aktivitách naďalej pokračovať.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X