Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Križovatka Ivanka západ
Foto: www.obchvatbratislavy.sk
13. júla 2016 Správy Bratislava od BratislavaDen.sk© BratislavaDen.sk, iDen Media s.r.o.

Ako je to s križovatkou Triblavina? Pozrite sa na názor Národnej diaľničnej spoločnosti

O výstavbe križovatky Triblavina sa debatuje už dlhší čas. Podľa Národnej diaľničnej spoločnosti (NDS) je jej výstavba potrebná, pretože „navrhnutý variant zásadným spôsobom uľahčí dopravu na vstupe a výstupe z hlavného mesta a pomôže miliónom motoristov“.

Križovatka s dizajnom 3 plus 2 s kolektormi bude súčasťou diaľnice D1 a mala by zaručiť priepustnosť dopravy a vyššiu bezpečnosť. Po oboch stranách diaľnice by mali byť plnohodnotné odstavné pruhy.

Podľa tlačovej správy NDS, „samotná križovatka Triblavina povedie popod diaľnicu D1 a z obidvoch strán bude zakončená kruhovými objazdmi. Na jednej strane sa napojí na existujúcu seneckú cestu I/61, na druhej strane na komunikáciu vedúcu cez Čiernu Vodu. Zároveň by sa zo strany Čiernej Vody mala križovatka Triblavina napojiť na cestu Pezinok II/502, ktorú plánuje stavať BSK.“

V úseku Bratislava – Triblavina k doterajším trom pruhom pribudnú kolektory. Od križovatky Triblavina povedú kolektory k D1 a k novému obchvatu D4, na ktorý sa napoja. K dnešným šiestim pruhom v úseku od Bratislavy po Triblavinu teda pribudnú ďalšie štyri pruhy.

Po dostavaní bratislavského obchvatu D4 a rozšírení diaľnice D1 pribudnú na severnom výjazde z Bratislavy štyri nové diaľničné zjazdy, ktorými sa motoristi napoja na diaľničný obchvat. Ide o križovatku Rača, Čierna Voda (medzi Vajnormi a Čiernou Vodou), Ivanka sever (prepojenie D4 a D1) a Ivanka západ (Ivanka pri Dunaji – senecká cesta I/61). Medzi Bratislavou a zjazdom na Voderady, kde doteraz mohli vodiči schádzať a vychádzať na diaľnicu D1 iba pri Senci, pribudne križovatka Triblavina a križovatka Blatné,“ povedala pre BratislavaDen.sk hovorkyňa NDS Michaela Michalová. Nové križovatky by mali odľahčiť dopravu vo všetkých úsekoch.

Križovatka Triblavina by mala byť dokončená na prelome rokov 2018/2019. Zmluvný termín ukončenia výstavby križovatky Blatné je 12/2017. Termín výstavby ostatných križovatiek zatiaľ nie je známy. Podľa ministerstva dopravy je za harmonogram výstavby zodpovedný koncesionár, ktorý konkrétny harmonogram výstavby jednotlivých úsekov verejnosti predstaví v lete.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

Sledujte novinky z Bratislavy na:

Facebooku BratislavaDen.sk
Instagrame @bratislavaden

...alebo ich odoberajte cez e-mail:
Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
X