Aký osud čaká zatvorenú pobočku pošty v Karlovej Vsi? Samospráva žiada o pomoc ministerstvo dopravy

Pošta na Borskej ulici
Foto: Karlova Ves

Na mestskú časť, v ktorej žije viac ako 35-tisíc obyvateľov, ostanú len dve fungujúce pobočky Slovenskej pošty.

Minulý týždeň sme informovali, že pobočke pošty na Borskej ulici hrozí úplny zánik, čo potvrdila aj samotná Slovenská pošta. Je zatvorená od polovice februára a v súčasnosti sa prehodnocujú náklady spojené s rekonštrukciou.

Ak sa pobočka neotvorí, tisíckam obyvateľov neostane nič iné, len chodiť na dve pošty na Karloveskej ulici č. 34 a Ľudovíta Fullu č. 3. Využiť by mohli aj pobočky v blízkosti Karlovej Vsi, napríklad v nákupnom centre Bory Mall.

List adresovaný Doležalovi

Karlova Ves sa pokúsila kontaktovať ministra dopravy a výstavby SR Andreja Doležala s cieľom zachovať pobočku pošty na Borskej ulici. Starostka Dana Čahojová mu adresovala list, pretože pod Doležalovo ministerstvo spadá Slovenská pošta.

Obrátilo sa na nás množstvo obyvateľov. Zrušená prevádzka na Borskej ulici pokrývala oblasť, v ktorej žije veľa starších obyvateľov. S vyšším vekom neraz nastupuje znížená mobilita. Ide o generáciu, ktorá preferuje tradičné spôsoby posielania a preberania zásielok či platenia faktúr. V zostávajúcich pobočkách sa koncentruje vyšší počet klientov, spomaľuje sa čas vybavenia klienta, čo prekáža aj mladším generáciám,“ vysvetlila starostka.

Stav budovy ohrozoval ľudí

Slovenská pošta sa rozhodla zavrieť pobočku na základe výsledkov hodnotenia pomienok prevádzky pracovnou zdravotnou službou. Komisia sa zhodla, že stav budovy ohrozoval zdravie zamestnancov i klientov pošty.

Čahojová vyzvala Doležala, aby Slovenská pošta urýchlila práce a pobočka sa otvorila čím skôr. Opätovné otvorenie pobočky by prijali aj miestni obyvatelia.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk