Aufrichtovej úrad odkazuje Vallovmu, že správa zelene je ich starosť. Zlepšenie parkovania pre obyvateľov nikto nerieši

Parkovanie Staré Mesto
Foto: Bratislavadeň, Google maps - koláž Bratislavadeň

Zanedbanú plochu, na ktorej parkujú autá, si Miestny úrad v Starom Meste a bratislavský magistrát pohadzovali ako horúci zemiak.

Pred časom sme poukázali na pozemok v Starom Meste, kde nevedeli zaparkovať rezidenti. Pozemok je spustnutý. Bola z neho odstránená dopravná značka a na pozemku pravidelne stoja autá ľudí z okolitých kancelárií a ubytovne. Viac sa dočítate v našom staršom článku.

Majiteľom pozemku s parcelným číslom 7938/8 je bratislavský magistrát, čo sa dá overiť v Katastre nehnuteľností. Magistrát argumentoval, že správcom je Staré Mesto a pokúšal sa zodpovednosť za parkovisko hodiť na úrad starostky Zuzany Aufrichtovej.

Po niekoľkých výmenách informácií celú vec ozrejmil Miestny úrad v Starom Meste. O odstránenie značky požiadalo predošlé vedenie úradu v roku 2014, dôvod však súčasné vedenie netuší. Na pozemku nie sú tzv. modré čiary, ktoré uprednostňujú rezidentov. Parkovanie na pozemku je teda povolené, no mestská časť pre chýbajúcu parkovaciu politiku nevie zabezpečiť výhradné parkovanie domácich obyvateľov.

Staromestský úrad trvá na tom, že za správu zelene na pozemku je zodpovedný magistrát. Zaslali sme žiadosť o vyjadrenie magistrátu, no do dnešného dňa nemáme odpoveď.

Stav pozemku je však stále rovnaký ako pred niekoľkými týždňami, keď nás na problém upozornil čitateľ. Nikto nehľadá spôsob, ako pomôcť zlepšiť parkovanie v tejto lokalite domácim obyvateľom.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk