Blížia sa vianočné a novoročné sviatky. Viete, ako bude premávať MHD?

Vianočná historická električka
SITA

Počas trvania vianočných prázdnin a novoročných sviatkov bude od 23. decembra 2015 až do 8. januára 2016 platiť prevádzkový režim „pracovný deň – školské prázdniny“.

Na Štedrý deň bude premávka zabezpečená ako v dňoch pracovného pokoja. Po 17. hodine bude denná premávka na všetkých linkách MHD postupne ukončená. Od 18.30 hod. začne premávka liniek nočnej dopravy z Hlavnej stanice/Hodžovho námestia, ktorá bude zabezpečená približne do 6.30 hod. nasledujúceho dňa. Cestujúca verejnosť môže na polnočné omše využiť vozidlá liniek nočnej dopravy.

Prvý sviatok vianočný bude premávka ako v dňoch pracovného pokoja. Prvé odchody budú zabezpečené z centra mesta približne od 6.30, resp. okolo 7.00 hod. z okrajových častí mesta (z opačných konečných zastávok).

Druhý sviatok vianočný bude premávka ako v dňoch pracovného pokoja.

Na Silvestra budú vozidlá MHD zabezpečovať premávku ako v dňoch pracovného pokoja, okrem autobusových liniek č. 153, 525, 801 a 901, ktoré budú premávať v režime „pracovný deň – školské prázdniny“. Približne od 22. hodiny bude vylúčená električková doprava v časti historického centra mesta (Jesenského, Námestie Ľ. Štúra) z dôvodu osláv príchodu nového roka.

Električky linky č. 1 budú premávať okružnou trasou. V smere od Hlavnej stanice zo zastávky Poštová-Martinus (na Obchodnej ul.), cez Námestie SNP, Kamenné námestie, Špitálsku, Americké námestie, Blumentál, Vazovovu, Krížnu, Špitálsku, Námestie SNP, od zastávky „Námestie SNP“ na Hlavnú stanicu po stálej trase.

Električky linky č. 4 budú premávať medzi zastávkami Park kultúry a Kamenné námestie/Mariánska obojsmerne cez tunel, Kapucínsku, Námestie SNP.

Z dôvodu očakávaného príchodu Nového roka bude v neskorých večerných hodinách približne od 23.30 do približne 2.00 hod. nasledujúceho dňa uzavreté aj Vajanského nábrežie, čím príde ku skráteniu trasy u autobusovej linky č. 28 pri poslednom spoji z Devínskej Novej Vsi len po Most SNP a k presmerovaniu nočnej linky N33.

Autobusy linky N33 budú premávať v smere Dlhé diely od zastávky Wüstenrot na Dostojevského rade zachádzkou cez Petržalku k terminálu Most SNP, kde z nástupišťa č. 2 (ako autobusy liniek 29, 901) pokračujú Nábrežím arm. gen. L. Svobodu po svojej trase. V opačnom smere na Hlavnú stanicu obslúžia zastávku Most SNP – výstupište linky č. 70. K zastávke Wüstenrot opäť obchádzkou cez Petržalku. Počas trvania dopravných obmedzení neobslúžia obojsmerné zastávky Most SNP na Rázusovom nábreží, Námestie Ľ. Štúra a Malá scéna.

V noci z 31. decembra 2015 na 1. januára 2016 bude približne od 23.30 do približne 6.30 hod. zabezpečená mimoriadna posilová doprava na vybraných autobusových a trolejbusových linkách MHD na pokrytie zvýšených nárokov osláv príchodu Nového roka. V uvedenom čase budú navyše prevádzkované električkové linky N5, N8 a N10.

Električky linky N5 budú premávať po štandardnej obojsmernej trase Dúbravka – tunel – Rača.

Električky linky N8 budú premávať medzi zastávkami Astronomická (Ružinov) a Poštová-Martinus na Obchodnej ul. po identickej trase linky č. 8. Od zastávky Poštová-Martinus už s označením linky N10 cez Námestie SNP, Kamenné námestie, Špitálsku, Krížnu, Trnavské mýto, Vajnorskú do Vozovne Jurajov dvor.

Električky linky N10 budú premávať v smere do mesta z Vozovne Jurajov dvor po trase: Vajnorská, Trnavské mýto, Krížna, Špitálska, od zastávky Mariánska už s označením linky N8 v smere Ružinov cez Námestie SNP, Obchodnú, Radlinského, Vazovovu, Krížnu, Trnavské mýto, Záhradnícku, Ružinov.

Dňa 1. januára 2016 bude premávka ako v dňoch pracovného pokoja. Prvé odchody z konečných zastávok z centra mesta približne od 6.30, resp. od 7.00 hod. z okrajových častí mesta (z opačných konečných zastávok).

Na Troch kráľov, 6. januára 2016 bude premávka ako v dňoch pracovného pokoja (obnovenie premávky študentskej autobusovej linky č. 131 a 141).

Dňa 11. januára 2016 štandardný prevádzkový režim.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk