Bratislava a kraj budú o rok hostiteľmi summitu regiónov

vlajky
ilustračné: SITA

Bratislavský samosprávny kraj s hlavným mestom budú začiatkom júla budúceho roka hostiteľmi Európskeho summitu regiónov a miest. Európsky summit regiónov a miest bude jedno z prvých podujatí počas slovenského predsedníctva v Rade EÚ.

„V Bratislave budeme začiatkom júla budúceho roku hostiť viac ako tisíc zástupcov Výboru regiónov z celej Európy. To znamená, že všetci regionálni politici, v rámci celej Európy, sa stretnú v Bratislave a my budeme môcť ukázať, aké dôležité miesto je nielen Bratislava a Bratislavský kraj, ale celé Slovensko. Predsedníctvo Výboru regiónov dalo zelenú, aby Bratislava ako mesto a Bratislava ako kraj zorganizovali toto stretnutie. My ukážeme, akí dobrí hostitelia sme a zároveň ako veľmi patrí Bratislava, bratislavský región a hlavne Slovensko do Európy ako právoplatný člen,“ vyjadril sa predseda BSK Pavol Frešo.

Predsedníctvo európskeho Výboru regiónov na svojom 159. zasadnutí schválilo spoločnú kandidatúru Bratislavy a bratislavského regiónu na usporiadanie Európskeho summitu regiónov a miest, ktorý organizuje každé dva roky krajina predsedajúca Rade EÚ.

„Je pre nás cťou mať možnosť usporiadať Európsky summit regiónov a miest. Ako obyvateľ Bratislavy a jej primátor chcem navyše podčiarknuť, že hlavné mesto je pripravené byť hostiteľom vrcholového podujatia Výboru regiónov. Chceli by sme, aby summit a jeho výsledky boli otvorené nielen delegátom, ale aj širšej verejnosti. Aby záber summitu nebol obmedzený iba priestormi rokovacích miestností, chceli by sme usporiadať niekoľko verejných diskusií, ktoré rozšíria summit a zabezpečia jeho užšie previazanie s verejnosťou,“ vyjadril sa primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal.

„V druhom polroku budúceho roka bude Rade EÚ predsedať Slovenská republika. Myslím si, že je užitočné, aby bol tento summit v krajine, ktorá EÚ bude predsedať,“ dodal.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk