Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Mestská polícia Bratislava
Foto: ilustračné, MsP BA
3. apríla 2019 Správy BratislavaIné správy z Bratislavy od BratislavaDeň.skBratislavaDeň.sk Diskusia()

Bratislava hľadá zástupcu veliteľa expozitúry Mestskej polície hlavného mesta Slovenskej republiky

Bratislavská mestská polícia vypísala prijímacie konanie na pracovnú pozíciu zástupcu veliteľa expozitúry Mestskej polície hlavného mesta Slovenskej republiky Bratislavy. Vyplýva to z informácií, ktoré polícia zverejnila na svojej webovej stránke.

Ako uvádza polícia, miestom výkonu práce bude Bratislava. K pracovnej náplni bude patriť „zodpovednosť za plnenie úloh vyplývajúcich zo zabezpečovania vecí obecných a verejného poriadku v rozsahu a obsahu zákona SNR č.564/1991 Zb. o obecnej polícii v znení neskorších predpisov; organizovanie a riadenie činnosti expozitúry,“ píše sa na webe.

Ako ďalej dopĺňa polícia, práca na uvedenej pozícii zahŕňa predovšetkým koordinovanie činnosti príslušníkov mestskej polície; plnenie úloh vyplývajúcich zo všeobecne záväzných právnych predpisov vzťahujúcich sa k pracovnej činnosti, interných predpisov a pokynov nadriadených.

Aby vás zaradili do prijímacieho konania, musíte spĺňať nasledovné požiadavky:

 • vysokoškolské vzdelanie II. stupňa;
 • osvedčenie oodbornej spôsobilosti príslušníka obecnej polície alebo vzdelanie v študijnom odbore *bezpečnostná služba*na strednej škole alebo na vysokej škole;
 • bezúhonnosť;
 • zdravotná spôsobilosť;
 • preukázateľná riadiaca prax v oblasti ľudských zdrojov – minimálne 5 rokov
  v bezpečnostnej oblasti;
 • vypracovanie koncepcie riadenia expozitúry obecnej polície – písomná forma v rozsahu minimálne 2 strán (doručiť spolu s požadovanými dokladmi pred prijímacím konaním);
 • držiteľ vodičského preukazu sk. „B“;
 • držiteľ platného zbrojného preukazu sk. „C“.

„Kvalifikačné predpoklady stanovuje zákon č. 552/2003 Z. z. o výkone práce vo verejnom záujme v znení neskorších predpisov a zákon SNR č. 564/1991 Zb. o obecnej polícii v znení neskorších predpisov,“ spresňuje bratislavská mestská polícia.

K požadovaným dokladom, ktoré je potrebné zaslať, patria tieto:

 • žiadosť o zaradenie do prijímacieho konania;
 • doklad o najvyššom dosiahnutom vzdelaní;
 • osvedčenie o odbornej spôsobilosti príslušníka obecnej polície;
 • profesijný životopis;
 • výpis z registra trestov (nie starší ako 3 mesiace);
 • koncepcia riadenia expozitúry obecnej polície – písomná forma v rozsahu min. 2 strán;
 • súhlas so spracúvaním osobných údajov v zmysle zákona č. 18/2018 Z. z. o ochrane osobných údajov a o zmene a doplnení niektorých zákonov;
 • potvrdenie o riadiacej praxi v oblasti ľudských zdrojov v bezpečnostnej oblasti.

Ako spresňuje polícia, ide o hlavný pracovný pomer a uchádzači by mali mať aj iné predpoklady na výkon tejto profesie. K nim patrí psychická spôsobilosť na uvedenú pracovnú pozíciu, ktorá bude posudzovaná psychológom v rámci prijímacieho konania po absolvovaní prvej časti výberového konania.

Polícia sa vyjadrila aj k platu: „V zmysle zákona č. 553/2003 Z. z. o odmeňovaní niektorých zamestnancov pri výkone práce vo verejnom záujme a o zmene a doplnení niektorých zákonov, nástupný plat pri praxi do 6 rokov cca 1.230,- eur.“

Ak vás táto pracovná ponuka zaujala a máte predpoklady na splnenie podmienok, žiadosť o účasť na prijímacom konaní spolu s ďalšími dokladmi a taktiež s uvedeným kontaktným telefónnym číslom a e-mailom treba predložiť v zalepenej obálke. Obálka má mať označenie Prijímacie konanie na pracovnú pozíciu zástupca veliteľa expozitúry mestskej polície. Prihlášky je možné posielať najneskôr do 15. apríla 2019.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X