Bratislava musí zostať otvorené a tolerantné mesto, reaguje Vallo k streľbe v bare na Zámockej

Vallo, streľba na Zámockej
Foto: SITA - koláž Bratislavadeň

Vrahom dvoch ľudí má byť tínedžer, ktorý sa k skutku priznal na sociálnej sieti.

Po autonehode na MHD zastávke Zochova, ktorá si vzala životy piatich obetí, sa v hlavnom meste udiala ďalšia tragédia. V bare na Zámockej ulici sa strieľalo a vyhasli životy dvoch ľudí, ďalšia osoba utrpela zranenia.

Vrahom má byť mladý Juraj K., ktorý sa k otrasnému činu priznal na sociálnej sieti. Motívom jeho konania má byť nenávisť k homosexuálom. Polícia našla jeho mŕtve telo.

K tragédii sa vyjadril primátor Matúš Vallo. Bratislava musí zostať podľa neho otvorené a tolerantné mesto, vyjadril úprimnú sústrasť pozostalým a priateľom obetí.

Podľa Valla by bolo chybou myslieť si, že išlo iba o akt šialenstva. „Išlo o vyústenie koncentrovanej nenávisti, podnecovania ktorej sme svedkami aj z najvyšších politických a spoločenských miest,“ uviedol. Podnecovanie nenávisti a stupňovanie vyhrážok sa ľahko mení na agresívne správanie a útoky.

„Všetky algoritmy, ktoré aj pričinením politikov produkujú ľudské zlo na sociálnych sieťach, sa dnes začínajú prelievať do ulíc našich miest a pripravujú nás o zbytky súdržnosti, na ktorej každá komunita, každé mesto alebo štát stoja. Aj vaše slovo môže byť zbraň. Zastavte ďalšie reči o liberálnej bratislavskej kaviarni, progresívnom fašizme, či novinárskych prostitútkach,“ uzavrel Vallo.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk