Bratislavčania boli štedrí, na Deň narcisov venovali približne 143-tisíc eur

Deň narcisov
SITA Deň narcisov v bratislavskom Starom meste je 19. ročníkom celoslovenskej finančnej zbierky Ligy proti rakovine. Žltý narcis je symbolom nádeje pre tých, ktorí bojujú s onkologickým ochorením. Bratislava, 27. marec 2015. Foto: SITA/Robert Tappert

Včera sa uskutočnil 19. ročník verejno-prospešnej finančnej zbierky Deň narcisov organizovaný Ligou proti rakovine. V uliciach Bratislavy bolo 1 524 dobrovoľníkov, ktorí mali v rukách 412 pokladničiek. Našiel sa tiež štedrý darca, ktorý vhodil do pokladničky päťstoeurovú bankovku.

„Toto číslo je zatiaľ predbežné, v najbližších dňoch bude doplnené o sumy, ktoré spoluorganizátori zašlú priamo na číslo účtu Dňa narcisov,“ uviedla PR manažérka Ligy proti rakovine Miroslava Džupinová.

Finálny výsledok zbierky za celé Slovensko bude známy približne do troch týždňov, keďže potrebujú sústrediť čiastkové výsledky z rôznych foriem možnosti vloženia príspevku a výsledky zbierky od 736 spoluorganizátorov po celej krajine. Generálna rada Ligy proti rakovine potom rozhodne o jeho použití počas roka.

Časť výnosu ponechajú na uspokojenie žiadostí, ktoré Liga proti rakovine prijala od 25. marca od nemocníc, výskumných pracovísk, hospicov či menších pacientskych organizácií. Druhá časť pôjde na financovanie programov a projektov pre onkologických pacientov a ich rodiny v oblasti psychosociálnej podpory, tiež budú zdroje vyčlenené na programy určené pre zdravú populáciu v rámci preventívnych a vzdelávacích aktivít, dlhoročne organizovaných Ligou proti rakovine.

„V mene onkologických pacientov úprimne ďakujeme všetkým, ktorí prispeli počas Dňa narcisov, čím umožnili pripravovať naďalej zmysluplné projekty počas roka, vyjadrili spolupatričnosť a podporu všetkým, ktorí prekonávajú náročné ochorenie,“ hovorí výkonná riaditeľka Ligy proti rakovine Eva Kováčová.

Prispieť do zbierky je možné stále, a to v termíne do 31. marca zaslaním SMS správy s ľubovoľným textom na číslo 848 alebo dobrovoľným vkladom na účet zbierky č. 2629740400/1100, alebo prostredníctvom stránky darujme.sk.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk