Bratislave hrozí vietor, a to počas dvoch dní, pozrite, kedy si treba dať pozor

Heliport vrtulnik vietor
Foto: ilustračné, pixabay.com

Ako informoval Slovenský hydrometeorologický úrad, pre Bratislavu platí výstraha 1. stupňa pred vetrom. Ten by mal obyvateľov hlavného mesta SR potrápiť počas dvoch nasledujúcich dní.

Podľa predpovede slovenských meteorológov platí výstraha pred vetrom v Bratislave a okolí počas stredy 6. marca 2019, a to v čase od 14.00 do polnoci. „V okrese Bratislava sa očakáva výskyt vetra, ktorý dosiahne krátkodobo (v nárazoch) rýchlosť 18 – 21 m/s (65 – 75 km/h) a priemernú rýchlosť 12 – 15 m/s (45 – 55 km/h),“ uviedli meteorológovia.

Podľa ďalších informácií od SHMÚ, takáto rýchlosť predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské aktivity. Predpokladaná rýchlosť vetra je však v tejto ročnej dobe a oblasti bežná, ale môže spôsobiť škody, ktoré budú menšieho rozsahu.

Výstraha pred vetrom platí aj počas štvrtka 7. marca 2019. V tento deň sa silnejší vietor môže objaviť v čase od 08.00 do 20.00 h.

„V okrese Bratislava sa miestami očakáva výskyt vetra, ktorý dosiahne krátkodobo (v nárazoch) rýchlosť 18 – 21 m/s (65 – 75 km/h),“ vyjadril sa Slovenský hydrometeorologický ústav.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk