Po Bratislave začali jazdiť zelené taxíky

E_taxi_hopin.jpg
HOPIN Taxi

Dnes už nemožno pochybovať o tom, že ekologická doprava je trendom budúcnosti. Viaceré svetové metropoly majú vo svojej dopravnej infraštruktúre integrované rôzne spôsoby ekologickej dopravy. Postupne sa k nim pridáva aj Bratislava.

V hlavnom meste už dnes fungujú niektoré jej formy, ako napríklad bike-sharing (vypožičanie bicyklov) alebo car-sharing (zapožičanie elektromobilov). Po novom môžu priaznivci zelenej prepravy využívať ďalší nový spôsob – ekologické taxíky. Zelené taxíky e-TAXI nájdete exkluzívne len v aplikácii HOPIN Taxi.

V Bratislave sa priekopníkom v integrácii ekologických vozidiel stáva spoločnosť GO4, s. r. o., ktorá do svojho vozového parku zaradila e-vozidlá. Významné zastúpenie tvoria práve zelené taxíky, ktoré sú niečím novým na trhu taxislužieb.

„Chceme presadiť čím skôr bezemisnú dopravu v Bratislave a sprostredkovať osobnú skúsenosť s elektromobilmi Bratislavčanom. Preto sme prišli s projektom e-TAXI. Hľadali sme etablovaného a technologicky vyspelého partnera pre objednávkovú platformu. V HOPINe sme našli spoločnú reč aj ciele,“ povedal konateľ spoločnosti Marcel Lukačka.

E-TAXI si môžete objednať jednoducho cez aplikáciu. HOPIN chce touto spoluprácou a novou ponukou skĺbiť ekologický urbanizmus, moderné technológie a potreby svojich zákazníkov do jedeného celku. „Naša spoločnosť sa neustále rozvíja a s tým je spojená aj zodpovednosť voči zákazníkom. Kvalita poskytovaných služieb a komfort ľudí sú u nás na prvom mieste. Zodpovednosť však nemáme len voči jednotlivcom, ale aj voči celej spoločnosti. Práve preto sme sa rozhodli pre exkluzívnu spoluprácu s e-TAXI, a tak prinášame zákazníkom ekologickejší spôsob prepravy. Odmenou pre zákazníkov bude čistejší vzduch a nižšie ekologické zaťaženie smogom v našom hlavnom meste,“ povedal Martin Baran, zakladateľ spoločnosti HOPIN.

V Bratislave je na úvod v prevádzke dostupných sedem elektromobilov – zelených taxíkov. Zákazníci nájdu tieto ekologické taxíky v aplikácii so špeciálnym označením – zeleným pinom na mape.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk