Bratislavská polícia sa počas najbližšieho obdobia bude snažiť čo najpodrobnejšie informovať verejnosť o aktuálnej dopravnej situácii, napríklad aj formou živých prenosov

Bratislava policia ilustracna.jpg
Foto: ilustračné, scontent.fbts2-1.fna.fbcdn.net

Vodičov na území hlavného mesta čaká náročné obdobie. Polícia informuje verejnosť, že v tejto situácií bude nápomocná počas celého trvania rozsiahlych dopravných obmedzení a to predovšetkým v rannej a poobednej špičke.

Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Bratislave plánuje prostredníctvom novej facebookovej stránky „Polícia SR – Bratislavský kraj“ informovať verejnosť o aktuálnej dopravnej situácii a to aj formou živých prenosov. Vždy v pondelok v ranných hodinách a v piatok v popoludňajších hodinách bude polícia pre občanov zabezpečovať priamy prenos na vstupných a výstupných trasách do a z Bratislavy. Okrem týchto živých prenosov bude možné dopravnú situáciu sledovať aj prostredníctvom statických kamier, ktorých prenos bude zabezpečený cez stránku Ministerstva vnútra SR.

Na návrh Krajského riaditeľstva PZ v Bratislave bola Magistrátom hlavného mesta SR Bratislavy zriadená bezplatná telefónna linka 0800 242 000, ktorá bude slúžiť občanom na poskytovanie informácií o aktuálnom dianí v premávke a aktuálnych obchádzkových trasách v Bratislave. Účelom tejto linky je zároveň aj odbremenenie tiesňovej linky 158, ktorá slúži občanom na nahlásenie udalostí týkajúce sa ochrany ich života, zdravia a majetku.

Dopravné obmedzenia budú mať za následok spomalenie dopravy, preto polícia na vodičov apeluje, aby sa plne venovali šoférovaniu a sledovali situáciu v cestnej premávke. Aj malá nepozornosť môže spôsobiť nepatrnú udalosť v cestnej premávke, ktorá môže mať, vzhľadom na rozsah dopravných obmedzení, negatívny dopad.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk