Bratislavská vodárenská spoločnosť má nové vedenie, riaditeľom je Zsolt Lukáč

BVS, budova
Foto: ilustračné, SITA

Generálneho riaditeľa a predsedu predstavenstva Zsolta Lukáča vybralo hlavné mesto vo výberovom konaní, v septembri tento výber schválili mestskí poslanci a teraz ho odobrilo aj valné zhromaždenie BVS na svojom mimoriadnom rokovaní. Informoval o tom hovorca BVS Alexander Buzinkay.

Mimoriadne valné zhromaždenie zvolilo aj členov predstavenstva a dozornej rady. Predstavenstvo BVS má v súčasnosti sedem členov, za predsedu bol zvolený Zsolt Lukáč. Podpredsedom sa stal zástupca minoritných akcionárov František Sobota, členmi predstavenstva sa stali Radoslav Daniš, Rastislav Gajarský, Peter Hallon, Andrej Mede a Milan Trstenský.

Nové predstavenstvo bratislavských vodární na svojom prvom zasadnutí zvolilo za generálneho riaditeľa Zsolta Lukáča. Dozorná rada BVS má jedenásť členov. Predsedníčkou dozornej rady je Alena Trančíková, Dagmar Blahová a Vladimír Antonín sú zástupcovia zamestnancov, minoritných akcionárov zastupuje Stanislav Chovanec a za mesto na chod spoločnosti dohliadajú šiesti bratislavskí mestskí poslanci Martin Borguľa, Marián Grexa, Radovan Jenčík, Juraj Káčer, Elena Pätoprstá, Jarmila Tvrdá a posledným zástupcom mesta je Richard Dírer. Členovia orgánov spoločnosti sú volení na štyri roky. Na mimoriadnom valnom zhromaždení sa zúčastnili zástupcovia akcionárov, ktorí majú viac ako 73 percent akcií BVS.

Nových šéfov majú aj Dopravný podnik Bratislava (DPB) a spoločnosť Odvoz a likvidácia odpadu (OLO). Tých do funkcií zvolili ešte v októbri, mesto je totiž v týchto podnikoch jediným akcionárom, nemuseli preto čakať na zvolanie mimoriadneho valného zhromaždenia. Šéfom DPB sa stal Milan Urban a OLO vedie po novom Branislav Cimerman. Oboch kandidátov vybralo hlavné mesto vo výberových konaniach a schválili bratislavskí mestskí poslanci.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk